Dış Yıldırımlık

Dış Yıldırımlık

Dış Yıldırımlık
Yıldırımın etkileri için önlem almayan pek çok bina sorumlusu, bu ihmallerinin karşılığını çok kötü bir şekilde almıştır. Özellikle endüstriyel çaplı binalarda Ankara paratoner konuları biraz daha önem kazanırken, binanın bu şekilde alabileceği tüm zararların önüne hızlı bir şekilde geçilmiş olunur. Dış yıldırımlık olarak bilinen yıldırımdan korunma yöntemi ise, yıldırımın düşmesinin sonucunda oluşan harici statik elektriğin binaya girmesine engel olan bir çözümdür. Bu sistem binaların çatılarına ve buna ek olarak dış cephesine tel sistemine benzer bir örgü şeklinde kurulan topraklama sistemidir.

Dış yıldırımlığa sahip olan bir bina, yıldırımın can ve mal kaybına neden olan tüm etkilerini bitirerek meydana gelecek en önemli zararın bile önüne geçer. Faraday sistemi, topraklama sistemi, toprak iniş iletkeni ve yakalama ucundan meydana gelen bir sistemdir. Bu sistem özellikle hastaneler, kimyasal maddelerin yer aldığı binalar, haberleşme santralleri, elektronik laboratuvarlar, telekomünikasyon binaları gibi pek çok binada kullanılmaktadır. Tabi yine topraklama sistemleri hizmetinin alınmasından sonra hayata geçirilen bir çalışma olacaktır. Topraklama hizmeti ise Ankara topraklama raporu ile çok kısa bir süre içinde gerçekleştirilen kapsamlı bir çalışma halindedir.

Uzun zamandır bu konuda binlerin yardımına koşan Loft Enerji, hizmetleri sayesinde güvenlik tedbirlerini en iyi şekilde almanıza neden olan bir adrestir. Aynı zamanda Ankara doğalgaz topraklaması gibi pek çok soruna çözüm getiren bu adres, her daim bu alanda yanınızda olacak bir isimdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü