İstanbul Kuyu Temel Firması

İstanbul Kuyu Temel Firması

Öncelikle kuyu temel nedir? Diye soracak olursak kuyu temel, son yıllarda ülkemizde popüler hale gelen bir uygulamadır. Elbette köklü kuruluşlarda bu yöntem uzun yıllardır uygulanmaktaydı. Bakıldığı zaman, şehir hayatının kalabalık yapısı yüzünden değişen sistemlere göre, yer kazancı elde etmek çok önemli bir hal almıştır. Bundan dolayı da kentsel dönüşüm projelerinde ne kadar çok alan, o kadar fazla bina demektir. Kentsel dönüşümde yer elde etmenin en pratik ve en güvenli yollarından bir tanesi de kuyu temeldir. Kuyu temel nedir diye sorulduğunda ise inşaat sahasında bulunan yapının bodrum katının kotunu bulmak amaçla yapılan kuyu kazısı olduğu bilinmelidir. Özellikle kuyu temel İstanbul firması, bu konuda sadece inşaat arazisinde değil, komşu parsellerde de kuyu temel sisteminden yararlanmaktadır. Genel olarak bitişik yapıda olan alanlarda yerden tasarruf etmek için kullanılan bir yöntemdir. Aynı zamanda diğer iksa yöntemlerine göre ise çok daha az maliyetlidir. Yer altı sularının fazla olmadığı zeminlerde, kuyu temel işlemi sıklıkla uygulanmaktadır. Bazı durumlarda ise zemindeki derinlik 20 ile 30 metre arasında değişmektedir.

Kuyu Temel Uygulaması

Kuyu temel ölçüleri, alınması gereken ilk ölçüler olarak yer almaktadır. Ardından ise keresteler çakılmaya başlanacaktır. Çıkan inşaat hafriyatları temizlenir ve bundan sonra ise kuyu temel kazma işlemine el aletleri ile devam edilir. Bu işlemde makine kullanılmamaktadır. Tamamen el işçiliğine dayanır. İstenen kot seviyesine gelen inşaat projelerinde demir donat bağlanmakta ve bu sayede demir işçiliği bitirilmektedir. İkinci kuyu ile ilgili kalıplar çakıldıktan sonra ise beton dökme işlemine geçilecektir. Birinci kuyunun tamamlanmasının ardından tek sayılı kuyulara beton dökülür ve bu işlem aynı şekilde çift sayılı kuyulara da uygulanır. Yük aktarımı ve betonarme sürekliliği de bu sayede kazanılmış olur.

Kuyu Temel Çalışmasından Önce Yapılması Gerekenler

Kuyu Temel İstanbul firması, kuyu temeline başlamadan önce mevcut kotları işveren ve taşeronla ilgili değerlendirir ve tam not alır. Bunun yanında 380W enerji hazırlanır. Köşe noktaları belirlenir ve arazinin +0.0 kotu işaretlenir. Ardından ise kuyu temelinin onaylı projesi taşerona verilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü