Binali Yıldırım 87. İzmir Enternasyonal Fuarı Açılış Törenine katıldı

Binali Yıldırım 87. İzmir Enternasyonal Fuarı Açılış Törenine katıldı

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, tüm dünyanın ABD Başkanı Donald Trump’ın aldığı kararları şaşkınlıkla izlediğini, bu durumun sürdürülebilir olmadığını belirterek, “Hele hele Türkiye’yi tehditle hizaya getireceğini zannedenler çok büyük yanlış içindedir, Türkiye hiçbir zaman tehditle, parmak sallamakla hizaya getirilecek bir ülke değildir.” dedi.

Türkiye’nin en eski fuarı olan İzmir Enternasyonal Fuarı’nın 87’inci buluşması, İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde düzenlenen açılış töreniyle başladı.

Fuar için İzmir’e gelen 27 ülkeden delegasyonun katılımıyla düzenlenen törende bir konuşma yapan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İstiklal Savaşı uluslararası bir anlaşmayla neticelenmeden toplanan İzmir İktisat Kongresi’nde alınan kararlar kapsamında kurulan İzmir Enternasyonal Fuarı’nın geçen süre içinde milletin girişimcilik ruhunu canlandırdığını, üretimi teşvik ettiğini ve yerli malı kullanımını özendirmeyi amaçladığını belirtti.

Dünyada soğuk savaşın sona erdiği 1989 sonrası büyük değişimler yaşandığını, Türkiye’nin bu dönemde yaşadığı ekonomik ve siyasi krizler nedeniyle önüne gelen fırsatları değerlendirmediğini ancak 2000’li yıllarla birlikte istikrar ve güven sayesinde ekonomisini büyüttüğünü, ihracatını hızla artırdığını ifade eden Yıldırım, bu dönemde önemli altyapı projelerinin hayata geçirildiğini, bugün artık altyapı yetersizliğinin söz konusu olmadığını bildirdi.

Türkiye’nin son dönemde yaşadığı ekonomik gelişmeleri yeterli göremeyeceklerini, potansiyelin varılan noktanın çok üzerinde olduğunu aktaran Yıldırım, “Gelişen dünyayla rekabet etmek için bilgi ve teknolojiye sahip olmaktan başka yol yoktur. Yatırımları bundan sonra bu alanda daha fazla yapma zorunluluğumuz vardır. Gençlerimizi bilgi ve teknoloji yoğun üretime yönlendirmek durumundayız. Eski üretim kalıplarıyla devam edersek maalesef orta gelir tuzağından kurtulmamız çok zor olacak.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü