Amazon Bulut Sunucularında 540 Milyondan Fazla Facebook Kullanıcısı Kaydı Bulundu

Amazon Bulut Sunucularında 540 Milyondan Fazla Facebook Kullanıcısı Kaydı Bulundu

UpGuard Cyber ​​Risk ekibinden güvenlik araştırmacıları, bugün Amazon bulut sunucularında 540 milyondan fazla Facebook kullanıcı kaydına sahip iki veri kümesi bulduğunu bildirdi. 

Toplam 146 GB sızdırılmış veri, ilk veri seti Cultura Colectiva adlı Meksikalı bir medya şirketinden geldi ve yorumlar, tepkiler, beğeniler, arkadaşlar listesi, ilgi alanları, gruplar, checkinler, etkinlikler, müzik, filmler gibi kullanıcı etkinliği kayıtlarını içeriyordu. Fotoğraflar ve daha fazlası, hesap adları ve Facebook kimlikleri.

Sızan ikinci veri kümesi, yukarıdaki aynı kullanıcı etkinliğini ve kullanıcı şifrelerini içeren üçüncü taraf, Facebook’taki “At the Pool” adlı uygulamanın bir yedeği gibi görünüyor. Ancak, araştırmacılar parolaların Facebook hesaplarından ziyade üçüncü taraf Havuzda Uygulamasından göründüğünü söylediler.

Ancak, kullanıcılar hem Facebook hesaplarında hem de üçüncü taraf “The Pool” uygulamasında aynı şifreleri kullandılar, şu anda birinin hesaplarını çiğneme riski altındalar. Araştırmacılar ayrıca, Facebook ile iletişim kurduktan sonra verilerin kaldırıldığını söyledi.

Araştırmacılar , “Havuzda 2014 yılında faaliyete son verdi ve hatta ana şirketin web sitesi şu anda 404 hata bildirimi döndürüyor” dedi . “Bu, uygulamanın adları, şifreleri, e-posta adresleri, Facebook kimlikleri ve diğer detayları bilinmeyen bir süre boyunca açık bir şekilde açığa çıkan son kullanıcılarına küçük bir teselli sunmalı.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü