Dünya Bankası Küresel Büyüme Tahminlerini Düşürdü

Dünya Bankası Küresel Büyüme Tahminlerini Düşürdü

Dünya Bankası Ocak 2020 dönemine ilişkin Ekonomik Görünüm Raporunu yayımladı. Söz konusu raporda Dünya Bankası 2019 ve 2020 yılına ilişkin büyüme tahminlerini, ABD ve Çin arasındaki daha ılıman ticaret ortamına rağmen ticaret ve yatırımda beklenenin altında gerçekleşen toparlanma nedeniyle, hafif şekilde aşağı yönlü revize etti. Böylece 2019 ve 2020 yılı GSYH büyüme tahmini 0,2 puan düşürülerek sırasıyla %2,4 ve %2,5 olarak belirlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Dünyada inanılmaz bir ekonomik kriz döngüsüne girilmek üzere olduğunun kanısındayım. Amerika Birleşik Devletlerinin Resesyona girmesi, insanların panik halinde hisse senedi satmaya başlaması doların tarihi zirveleri…

    Sonumuz hayrolsun…

  2. Küresel ekonomilerde düşüş sürecek. Bu hareketliliğin sebebi insanların panik havası olduğu kanısındayım. Bence yatırım maksatlı olarak dolar vb. yatırım araçları şu anda hiç mantıklı değil.

  3. Dünya bankası durumun ciddiyetinde olduğundan kötü algılanmasın diye 0.2’lik düşüklükle bir rapor açıkladığını düşünüyorum. 2020 dünya ekonomisi için hiç iyi gelmemişken ortaya çıkan küresel salgın daha da zorlaştırıcak herşeyi. İnşallah bir an önce toparlayarak normale döneriz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü