Genç Gezgin Fenomen Çağrı Şahin’den, Tatil Planı Yapanlara Tavsiyeler!

Genç Gezgin Fenomen Çağrı Şahin’den, Tatil Planı Yapanlara Tavsiyeler!

Henüz yakın olmasa da, yaz tatili için bazılarımız daha şimdiden plan yapmaya başladı. Yaz tatilinin önemi inkâr edilemez, öncelikle bunu kal etmek gerekir. Günümüzde her türlü bilgiye ulaşmak çok ama çok kolay olsa da, bazı bilgiler hali tozlu sandıklarda saklanıyor. İşte o değerli bilgi kaynaklarından biri olan Çağrı Şahin, sizler için tatil yapmaya geliyor. Henüz birkaç ay önce medyaya ismini duyuran Çağrı Şahin, 21. Yüzyılın en büyük gerekleri hali gelen sosyal medyanın bizlere sunduğu insanlardan bir tanesi. Instagram profili üzerinden yaptığı paylaşımlar ile kendisini dünya medyasına tanıtan bu isim, her yıl düzenli olarak geziler düzenliyor. Bu düzenlediği gezilerin düzeyini sizlere şöyle anlatalım. Her gezdiği yer hakkında detaylı notlar alan Şahin, sonrasında bu notları içerik oluşturmak maksadıyla kullanıyor. Yazılı ve görseller hazırlayan Çağrı Şahin, her gittiği yer hakkında yazdığı gezi yazılarını kendi blog sitesi bünyesinden yayımlamaktadır. Sonrasında bu yazılara ait alan görsellerini de Instagram hesabından paylaşıyor. Sonuç olarak bu genç fenomenin gezmek hakkında bildiği şeylerin gerçekten haddi hesabı yok. Bu güvenilir kaynakla yaptığımız röportajın detaylarına geçelim.

Yurt içi mi? Yoksa yurt dışı mı daha çekici? Siz hangisini tercih edersiniz?

Açık konuşalım. Gezme olanağı olan birisi yurt içinde ayak basmadığı yer kalmadığı sürece vize hayalleri kurmasın. Unutulmamalıdır ki, ülkemiz bünyesinde yer alan güzellikler her şeyin önüne geçer. Ben yurt içinde her yerin tadına bakmadan kesinlikle başka denizlere yelken açmadım. Bu benim hem kültürüme yaklaşmamı sağladı hem de farklı bakış açıları elde etmeme yardımcı oldu. Yurt içinde gezerken kimse ayrımcılık yapmamalıdır. Bayrak ve vatan bilinciyle batıdan doğuya hemen her yer gezilmelidir. Ancak bu şekilde ülkemiz güzellikleri fark edilebilir.

Klasikleşen tatil rutinleri hakkında ne düşünüyorsunuz? İnsanlar farklılıklara adım atmalı mı?

Sonunda! Böylesi bir soruyu beklediğimi inkâr edemem doğrusu. Herkes tatil denince beach kafasına bürünüyor. Bu çok yanlış bir düşünce. Tatilin amacı eğer işin ve şehrin gürültüsünden uzak durmaksa, bu durumda hiç şüphesiz sakin yerlere gitmek gerekir. Yine gitsinler Alanyalara, Antalyalara ama birkaç gün süreyle. Bir yıl boyunca hiç durmaksızın ofis ortamında çalışan birinin Alanya’nın yoğun dönemlerinde bir ay boyunca pineklemesi hiç mantıklı değil. Denize girilir, yüzülür ama biraz da kafa dinlemek lazım. Doğanın bize kollarını açtığı yerlere yönelmek çok daha verimli bir tatili beraberinde getirecektir. Burada yine tercihler insanın ama deniz, sahil, kumsal üçlüsünden kurtulmak; emin olun kendinize yapacağınız en büyük iyilik olacak.

Ulaşımda siz ne kullanıyorsunuz? Neyi öneriyorsunuz?

Çok gezen, çok bilir derler. Bu kesinlikle tamamen doğru bir ifade. Ben gezmenin sınırlarını aşan biri olarak kara yolculuğunu tercih ediyorum. Daha fazla yere uğramanıza olanak veren bu yolculuk stili, beraberinde onlarca insanla tanışma fırsatını da sunuyor. Uçakla gittiğim yerler olmuyor değil ancak elimden geldiğince beni yıpratmayacak şekilde araçla seyahat etmeyi tercih ediyorum. Bu bana daha iyi hissettiriyor. Eğer olanakları dahilinde karayolundan seyahati tercih edebiliyorlarsa, insanlar bu olanağı kesinlikle geri çevirmemeli. Bu onlar için kesinlikle daha iyi olacak. Ayrıca Akdeniz bölgesini gezecek olan okurlarım için ekstra birkaç önerim var. Yolculuk esnasında yanlarına nakit para almayı kesinlikle ihmal etmesinler. Antalya yolunca çok güzel butikler ve küçük mekanlar var. Bu röportajda özellikle yurt içi merkezleri ön plana çıkardım. İnsanlarımızın ilk olarak ülkemizi keşfetmeleri gerekiyor.

Kaynak:  http://cagrisahin.com/biyografi

Instagram: https://instagram.com/cagrisahin/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü