Su Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Su Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Faturalar, kabusumuz olmaya devam ediyor ancak merak etmeyin, alacağınız önlemler doğrultusunda sizler de bu kabustan kurtulabilirsiniz. Su tasarrufu nasıl yapılır? Sorusunu bu yazı ile birlikte netleştirmiş olacağız ve sizlere birtakım detaylardan bahsedeceğiz.

Muslukları Kapatın

Damlatıyor dahi olsa bu durum faturalarınıza yansıyacaktır. Sebze ya da meyve yıkarken işiniz bittiği takdirde musluklarınızı kapatmayı unutmayın. Henüz yıkama işlemine başlamadan musluk açıyorsanız eğer bu hatadan da bir an önce vazgeçmeniz gerekiyor.

Bulaşıkları Makinede Yıkayın

Bulaşık makinesi, sudan tasarruf etmek isteyenler için gerçek manada bulunmaz bir nimet. Daha az su ile daha fazla bulaşık yıkayabiliyorsunuz. Su tasarrufu nasıl yapılır? Sorusuna verebileceğimiz en sağlıklı ve doğru yanıtlardan bir tanesi de budur.

Elde yıkama ile birlikte 120 litre harcayacağınız su miktarı, bulaşık makinesi ile birlikte 12 litreye kadar düşüyor ve bu gerçekten muazzam bir tasarruf değeridir.

Diş Fırçalarken Dikkat!

Diş fırçalama eylemi esnasında bir çoklarınız suyu açık bırakıyor ve faturaların kabarık gelmesindeki en önemli nedenlerden bir tanesi de ne yazık ki budur. Az önce de ifade ettiğimiz gibi kullanmadığınız anlarda muslukların mutlaka kapalı olması gerekiyor.

Muslukların Bakımı

Su kaçağını önlemek adına musluklarınızın bakımını da düzenli olarak yaptırmanız gerekiyor. Kaliteli bir musluk kullandığınız takdirde kaçak riskini de en aza indirgemiş olacaksınız. Tamir ya da onarım gibi bir durum söz konusu ise daha fazla vakit kaybetmeden profesyonellerden yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

Sifonlarınıza Pet Şişe Yerleştirin

İhtiyacınız kadar su kullanmanızı sağlayacak olan en önemli ve sağlıklı yöntemlerden bir tanesidir. Bu sayede ihtiyacınızdan fazla su kullanmayacak ve yılda 2 ton gibi bir su tasarrufuna imza atacaksınız. Her ne kadar imkansız gibi görünse de yapılan araştırmalar bu gerçeği gözler önüne seriyor. Su tasarrufu nasıl yapılır? Merakınızı giderdiğimizi düşünüyoruz ve bahsi geçen önlemler alındığı takdirde emin olun hem insanlığa hem de kendinize fayda sağlamış oluyorsunuz. Suya hepimizin ihtiyacı var ve her birey bu konuda bilinçli bir şekilde hareket etmek durumundadır.

https://www.tasarrufvakti.com/evde-tasaaruf/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü