Amerika Eb 5 Vizesi Nedir? Nasıl Alınır?

Amerika Eb 5 Vizesi Nedir? Nasıl Alınır?

Amerika Eb 5 vizesi göçmen vize olarak adlandırılan vize türüdür. Amerika’ya yatırım yapmak amacıyla giden kişilerin yararlanabileceği vize türüdür. Eb5 yatırımcı vizesi nedir sorusu Amerika’ya gitmeden önce araştırılması ve bilgi edinilmesi gereken bir konudur. Uluslararası yatırım amacıyla kişilerin yeşil kart almasına imkan sağlanır. Eb 5 vizesi dahilinde kişilerin Amerika’da bir işletmeyi satın alması, yeni bir iş kurması, devlet onaylı bir projeyi işletmesi mümkün olmaktadır. Eb 5 vizesi dahilinde sunulan şartları sağlayan kişilere ve ailelerine yönelik olarak ilk 2 yıl geçici olarak yeşil kart verilirken daha sonra kalıcı olarak verilmektedir.

Eb 5 vizesini alabilmek için ise bazı şartların sağlanmış olması gerekir. İş kurmak isteyen kişilerin en az 10 Amerikan vatandaşını tam zamanlı olarak çalıştırması gerekmektedir. Kurulan işletmenin kar amacı güden bir işletme olması gerekmektedir. Yatırımcıların kaynaklarıyla ilgili olarak belge sunması zorunludur. Vize almak isteyen kişiler için yaklaşık olarak işlemler 15 ay sürmektedir. Konsoloslukların yoğunluklarına göre vize alma süreleri değişim gösterebilmektedir.

Amerika E2 Yatırımcı Vizesi Nedir? Nasıl Alınır?

E-2 yatırımcı vizesi, ticari anlaşmalı olarak adlandırılan ve bu şekilde bilinen vize türüdür.  Vizeyi yalnızca Amerika ile ticari anlaşmalı olan ülkelerin vatandaşları alabilmektedir. Vize, Amerika’da bir ticari girişimi geliştirmek amacıyla yatırım yapmak isteyen kişilere veya girişimi yönetmek isteyen kişilere yönelik olarak verilmektedir. E-2 vizesi dahilinde yatırım yapma şartı ile kişilerin Amerika’da oturma ve ticaret yapma hakkı sağlanmış olur. Vize sahibi kişilerin eşi ve 21 yaşının altında olan çocukları vizeden faydalanabilmektedir. Aynı zamanda vize sahibinin eşi yasak olarak Amerika’da çalışabilir ve çocuğu okula gidebilir. Amerika rehberi sitesinde yer alan detaylı bilgiler ile Amerika’ya gitmek isteyen kişilerin daha çok bilgi edinmesi mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü