Bakır Boru Nasıl Onarılır

Bakır Boru Nasıl Onarılır

Bir su borusunu yamamak, bir sızıntıyı durdurmanın en hızlı yoludur. Kalıcı onarım sağlamak için bir tesisatçı bulmanız için size zaman kazandıran kısa vadeli bir çözümdür.

Deliğin boyutuna bağlı olarak yama, tesisatçı tamir bandı, tesisatçı yama kiti veya epoksi sıhhi tesisat macunu kullanılarak yapılabilir. Her biri donanım ve ev geliştirme mağazalarında bulunabilir. Kullanım talimatlarına ek olarak, paketler ürünün içme suyu taşıyan borular için güvenli olup olmadığını listeler.

Sızdıran bir bakır boruyu onarmak için iki seçeneğiniz vardır:

-Değiştirme

-Epoksi astar

Değiştirme

Bakır bir boru patladıysa, tek seçenek değiştirmektir. Ancak, herhangi bir boyuttaki delikler için de değiştirme yapılabilir.

Boy Bakır Borular  değiştirilmesi, sızıntının açığa çıkarılmasını gerektirir. Sızıntıya ulaşmak ve çalışmak için yeterli alana sahip olmak için, birkaç fitlik duvarın, hücrenin veya zeminin kaldırılması gerekecektir.

Bakır borunun hasarlı kısmı yeni bakır veya plastik boru ile değiştirilebilir. Yedek boru bakır ise eski ve yeni bölümleri birleştirmek için lehim kullanılır. LWC Bakır Borular  Plastik ve bakır boruların bağlanması özel bir yapıştırıcı gerektirir.

Epoksi Astar

Değiştirme ile karşılaştırıldığında, bir epoksi astar ile bir iğne deliği sızıntısını onarmak genellikle daha uygun maliyetli ve daha az yıkıcı bir çözümdür:

Tesisatçı sızıntının etrafında daha az alana ihtiyaç duyar, bu da duvarı, tavanı veya zemini kesme ve yenileme maliyetini ve karmaşasını en aza indirir.

Tüm su dağıtım boruları kurutulur ve kum püskürtülerek temizlenir, böylece korozif birikimi ortadan kaldırılır.

İzolasyonlu Bakır Boru  tüm uzunluğu boyunca akarak 40-60 yıl süren bir astar oluşturarak sizi gelecekteki onarımların maliyetinden kurtarır.

Bakır epoksi astar hiçbir kimyasal su içerisine nüfuz kadar sıcak ve soğuk su içinde stabildir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü