Beşiktaş Ve Galatasaray Rekabeti

Beşiktaş Ve Galatasaray Rekabeti


Beşiktaş geçmiş yıllarda Galatasaray ile oynadığı 342’nci maçın hangilerinde üstlük elde etti? Beşiktaş resimleri ile bu detaylara erişilebilse de yine analiz edebiliriz. 22 Ağustos 1924’te başlayan rekabet ilk maçta 2-0 skoruyla Taksim Stadyumu’nda oynandı. Yarışmada son hedef yine Beşiktaş, Taliska’ya aitti. Taliska, 2016-2017 sezonunda Türk Telekom Arena’da oynanan maçın tek golünü attı.

Galatasaray’da Mükemmellik Mi Var?

Şampiyonada iki takım arasında 118 maç oynanırken, Galatasaray Beşiktaş yönetiminde sona eren 33 maçtan 43’ünü kazandı. 42 maç berabere bitti. Bu maçlarda 146 gol atan Galatasaray, 124 golle Beşiktaş’a cevap verdi.

Efsanevi kaptan haklarında “Papa” takma adı ile en iyi golcüsü olmanın karşılığını 29 gol atarak rekoru ile bizlere göstermişti. 21 golü ile Galatasaray’ın en golcü oyuncusu ise Gündüz Kılıç olarak Galatasaray resimleri ile bizleri karşılamaktadır.

İki Büyük Maç Hangileriydi?

Takımın genel sıralamalarındaki iki büyük maç, 11 ve 30 Haziran 1940 tarihlerinde oynanmıştı. Maçta en önemli imza 9-2 olarak bir skor elde edilmesiydi. Galatasaray 1949 yılında kazandı, 1955 yılında ise 5-4 olarak durum tersine döndü ve Beşiktaş meşaleyi eline almayı başardı. Aynı gün diğer 9 yüksek skor maçında öne geçti.

En Çok Farklı Alanlarda Mı Görebiliyoruz?

30 Haziran 1940 tarihlerinde Galatasaray’da oynanan maçlarda Beşiktaş, 9-2 mağlup olarak rekabeti yenen çeşitli noktalara sahipti. Sarı kırmızı takım da 18 Temmuz 1997 yılında skoru 6-0 olarak kaydetti. Beşiktaş’ın 18 Mart 1933’te 5-0’lik aldığı ve maçta öne geçtiği sor tablosunda en farklı galibiyetleri bu sefer 29 Aralık 1940’ta aldılar.

Seyirci Rekoru Kırılan Maç Hangisiydi?

2013–2014 sezonunda Atatürk Olimpiyat Stadı Beşiktaş-Galatasaray arasındaki büyük bir rekabet ile çalkalanmıştı. Galatasaray taraftarlarının bulunduğu lig maçında Beşiktaş taraftarlarının yasağı olmasına rağmen büyük bir başarı elde edilmişti.

Son Yıllardaki Durum Nedir?

Bursaspor takımı Beşiktaş ekibinden daha zayıf durumda. Kesin bir izleyici kitlesi var ve çok netler. Beşiktaş’ın kazanması için sakin oynaması gerekiyor. Sakin bir oyun, ancak rakipleri ile bir diğer taraftan da savaşması gerekiyor. Beşiktaş bunu anlıyor. Hem GS hem de BJK için bilinen ve olmasını beklediğimiz bir diğer faktör ise konsantrasyondur. Son zamanlarda berbat bir konsantre sorunu var ve bu Beşiktaş gibi takımların başarısını olumsuz anlamda çok etkiliyor. Oyuncular her seferinde daha iyisini yapmaya çalışıyor. Fenerbahçe resimleri ile o takımda da gerilemeleri fark edebiliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü