Çamaşır Makinesine Kaçan Teli Nasıl Çıkartırım?

Çamaşır Makinesine Kaçan Teli Nasıl Çıkartırım?

Genellikle çamaşır makinesi arızaları, yıkama sırasında çamaşırlardan düşen/kopan parçaların makine içerisine kaçmasına bağlı olarak meydana geliyor. Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezinde tahliye pompa filtresi tıkanması ya da su tahliye hortumu tıkanması gibi şikayetler çok sık şekilde gözlemlenebiliyor. Bununla birlikte çamaşır makinesinde çamaşırlardan düşen/kopan parçaların niteliğine göre illa ki tahliye kısmına kaçacağı şeklinde bir kesinlik bulunmuyor. Özellikle de tel gibi parçalar çamaşır makinesinin kazan ve rezistansına kaçabiliyor. Bu durumda çamaşır makinesi kazanının dönüşü sırasında çok ciddi sesler çıkmasına ya da kazanın dönüşüne engel teşkil etmesine yol açabiliyor.

Çamaşır Makinesine Tel Kaçtığı Nasıl Anlaşılır?

Çamaşır makinenizin içerisine tel kaçtığını çok basit şekilde anlayabilirsiniz. Çünkü son derece dar bir alana giren tel, makinenin kazanının dönüşü sırasında sürtünme gerçekleştirir. Bu durumda çamaşır makinenizin kazanını elinizle döndürürken ya da çalışması sırasında çok fazla rahatsız edici aşırı ses çıkar. Bu ses çoğu zaman kullanıcılar tarafından çamaşır makinesinin kazanının kireç bağladığı ya da paslandığı için çıkardığı düşünülür. Sesin bundan kaynaklı olarak meydana gelmiş olması da muhtemeldir. Bu yüzden profesyonel Ümraniye Arçelik Servisi merkezine başvuruda bulunarak, teknik destek alınmalıdır. Bu şekilde çamaşır makinesine tel mi kaçtığı yoksa kazan aksamında bir sorun olduğu en doğru şekilde tespit edilebilir.

Çamaşır Makinesine Kaçan Tel Nasıl Çıkartılır?

Çamaşır makinesine çamaşırlarınızdan düşerek, kaçan teli basit bir şekilde çıkartabilmek mümkündür. Çamaşır makinenizin marka ve modeline göre rezistansa kapağı ön ya da arka kısımda bulunuyor. Bu kısımda bulunan kapağı açtıktan sonra rezistans bağlantı kablolarının ve vidalarının sökülmesi gerekiyor. Daha sonra rezistans yerinden çıkartılarak, kazana kaçmış olan tel yerinden çıkartılabiliyor. Bu şekilde çamaşır makinesinde çok aşırı sesli çalışma sorununun tamamen ortadan kaldırılabilmesi mümkündür. Çamaşır makinesinin içine kaçan telin çıkartılması için kendiniz müdahalede bulunamayacaksınız Maltepe Arçelik Servisimerkezimize başvuruda bulunabilirsiniz. Bu şekilde çamaşır makinenize kaçan telden hızlı ve kolay bir şekilde güvenle kurtulabilirsiniz. Çamaşır makinesi yapısı konusunda bilginiz bulunmuyor ya da uygun ekipmanınız bulunmuyorsa daha farklı sorunlara yol açabileceğinizden en güveli yöntem profesyonel destek almanızdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü