Ciltte Kuruluk Karşıtı Ürünler İçin Jeuvenile Kalitesini Tercih Edebilirsiniz

Ciltte Kuruluk Karşıtı Ürünler İçin Jeuvenile Kalitesini Tercih Edebilirsiniz

Ciltte kuruluk ve pullanma, dünya genelinde en sık rastlanan dermatolojik problemlerden bir tanesidir. Epidermis tabakasının yeterli nem oranına sahip olmaması sebebiyle dermis tabakasında da bazı olumsuz değişimler görülür. Deri hücrelerinde meydana gelen sıvı ve yağ kaybı, ciltte büzüşmeye ve kaşıntı problemine yol açar. Kuruluk karşıtı tonik, jel, serum, krem ve spreyler tüm bu sorunları çözmek için  Jeuvenile tarafından özel olarak tasarlanır. Ürünlerimizi tercih etmeniz, cilt katmanlarına canlılık ve nem kazandırabilmeniz açısından faydalı olabilir.

Ciltte Kuruluk ve Pullanma Neden Olur?

Cildin aşırı kuruması birbirinden farklı etkenlere bağlıdır. Doğal bir sürecin parçası olarak ortaya çıkan etkenlerin en önemlisi ileri yaştır. Biyolojik yaş ilerledikçe tüm vücut dokularında yıpranma görülür. Yavaş yavaş eski standartlarını kaybeden deri hücreleri için de bazı anormalliklerden bahsetmek mümkün olur. Cilt kuruluğunun sebepleri arasında bulunan hücresel hasarlar ve yaşlılık, nem dengesinin bozulması ve cildin çatlamaya başlamasıyla sonuçlanabilir. Bu konuda önem taşıyan diğer faktörlerden bazıları ise şunlardır:

  • Klor seviyesi yüksek olan havuzlarda yüzmek: Özellikle yaz aylarında yüzmeyi seviyorsanız kloru fazla miktardaki havuzları tercih etmemeniz faydalı olabilir. Çünkü bu madde, cilt yüzeyindeki yağa tutunur ve bu yağın su yüzeyine geçmesini hızlandırır.
  • Kişisel bakım ürünü satın alırken dikkatli olmamak: Cildinize uygun olmadığı için kuruluğa sebebiyet veren şampuanlar, sabunlar, kremler ya da jeller sizin açınızdan faydalı değildir. Cilt kuruluğu için krem, tonik ya da serum arıyorsanız Jeuvenile’in bol miktardaki ürün seçeneklerini değerlendirmeniz doğru olabilir.
  • Duş alırken su sıcaklığını doğru ayarlamamak: Aşırı soğuk ya da sıcak su ile yıkanmanız cildinizin nem dengesi üzerinde olumsuz etki yaratır. Özellikle sık sık duşa girmek de cilt kuruluğunun nedenleri arasındadır. 

Başta bunlar olmak üzere çeşitli hataların çok fazla tekrarlanması, cildin esnekliğini azaltacak ve bazı semptomlar ortaya çıkaracaktır. Deri yüzeyinde görülen küçük çatlaklar, döküntüler ve sürekli kaşıntı bunlardan bazılarıdır. 

Kuru Ciltler İçin Hangi Ürünler Kullanılmalıdır?

Cildinizdeki kuruluk problemi çok ileri seviyelere ulaşmışsa ilk olarak uzman hekim kontrolünden geçmenizde fayda vardır. Bununla beraber kişisel bakım konusunda yapacağınız bazı değişiklikler aracılığıyla cilt kuruluğunu atlatmanız mümkündür. Jeuvenile’in geliştirdiği koruyucu ürünler bu konuda sizler için önemli faydalar sunacaktır. Öncelikle krem, jel ve serumlarımızı kullanmaya başlamanız tavsiye edilir.

Jeuvenile’in Cilt Kuruluğu İçin Krem & Tonik & Jel Çeşitleri Nasıl Etki Eder?

   En iyi cilt kuruluğu ürünleri Jeuvenile aracılığıyla satın alınabilir. Cildinizi nemlendirerek sıkılaştıracak olan ürün seçeneklerimizden bazıları şunlardır:

  • Koruyucu Güneş Kremi Çeşitleri

Güneş kremleri, zararlı ışınların cilt yüzeyine nüfuz etmesini engelleyerek cildi nemlendirir. Gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar ve hücrelerdeki su kaybını en düşük seviyeye çeker. Kuru cilt için güneş kremi kullanmak, güneş altında aşırı terleyerek gözeneklerin tıkanmasına engel olur. Bu sayede yıpranma oranı azaltılarak cildin nem dengesi korunabilir. 

  • Nemlendirici Cilt Serumları

Cilt serumları, birbirinden farklı dermatolojik problemlere karşı onarıcı – yenileyici etki gösterir. Provitamin B5 ve hyalüronik asit içeriği bulunan nemlendirici serumlar kuru cilt problemini en kısa sürede çözerek cilt dokusunu canlandırır.

  • Yüz Temizleme Jelleri

Kuru ciltler için yüz temizleme jeli kullanmak, gözenekleri arındırarak maksimum oranda yenilenme sağlar. Doğal yağ asitleri ve mineraller sayesinde cildinizin canlanması, kaşıntı ve döküntü problemlerinin ortadan kaldırılması daha kolay bir hal alır. 

Detaylı bilgi için https://www.jeuvenile.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü
Mobil Sürüme Geç