Depresyon Cinsel Hayatı Bitiriyor

Depresyon Cinsel Hayatı Bitiriyor

Yaşamın her alanını etkileyen depresyon, psikolojik, sosyolojik ve biyolojik nedenlerle oluşan bir duygu durum bozukluğudur. Gerek aile hayatında gerekse sosyal hayatta sıkça karşılaşılan duygu durum bozuklukları arasında depresyon ilk sırayı almaktadır. Yaşamın her alanını etkilediği gibi depresyon cinsel hayatı bitiriyor sosyal yaşamda problemlere yol açıyor.

 Cinsel Yaşamda Depresyonun Etkileri

 Depresyon içerisinde olan bireyler yoğun bir şekilde psikolojik rahatsızlık çektikleri için hayatlarını kaliteli bir şekilde sürdüremezler. İş hayatında üretkenliği azalmakta ve artan depresyon miktarı ile iş hayatı sonlanabilmektedir. Aile birlikteliğini sürdürmede problemler yaşanmakta ve çocuklarla yeteri kadar ilgilenilmemektedir.

 Bu şekilde depresyon içerisindeki bireyin cinsel yaşamı da olumsuz olarak etkilenmektedir. Depresyonu olan erkeklerde sıklıkla karşılaşılan cinsel problem ereksiyon problemidir. Cinsel fonksiyonu yerine getiremeyen birey, kendisine olan özgüvenini kaybetmektedir. Bu bireylerin antidepresan ilaç kullanması ile birlikte orgazm ve sertleşme problemleri de meydana gelmektedir. Bu duruma gelen hastalarda iş biraz daha karmaşık hale gelmektedir. Gerçekten depresyon cinsel hayatı bitiriyor mu?

 Depresyona giren kadınlarda ise erkeklere göre daha farklı etkiler gözlemlenmektedir. Kadınlar daha fazla içe kapanmayı, öfke duygularını içinde yaşamayı seçmektedirler. Erkekler ise öfke duygularını daha çok dışarı vurmayı tercih etmektedirler. Mutsuzluk, öfke duyguları, hüzün hali, hayattan lezzet alamama ve kendine güvenin azalması gibi nedenlerden ötürü cinsel yaşam da olumsuz olarak etkilenmektedir.

 Kadınlarda cinsel isteksizlik ve ilgi azlığı görülmekte ve cinsel uyarımlara karşı beklenen tepki alınamamaktadır. Depresyonu olan kadın için seks; itici, gereksiz ve zahmet veren bir uğraşı haline gelmektedir. Bu nedenle partnerinin kendisini öpmesinden ve dokunmasından rahatsız olabilen kadınlar bulunmaktadır. Şimdi depresyon cinsel hayatı bitiriyor mu?

 Depresyon hali hazırda cinsel yaşamı olumsuz etkilerken, etkili olmayan bir cinsel yaşam da depresyonu daha çok artırmaktadır. Depresyon nedeniyle böyle bir kısır döngü içerisine girilmektedir. Cinsellik performans kaygısı haline dönüştüğü zaman başaramama korkusu sebebiyle cinsel işlev bozukluğu maalesef kalıcı hale gelebilmektedir. Hasta bireyler cinsel yaşamının bittiğini düşünerek daha ağır bir depresyon içerisine girebilmektedir. Gerçekten depresyon cinsel hayatı bitiriyor diyebiliriz.

 Sağlıklı Cinsel Yaşam için Depresyonla Mücadele

 Günümüzde depresyon cinsel hayatı bitiriyor hayatın getirdiği zorluklar, ekonomik ve sosyo kültürel etmenler vb. sebeplerle maalesef depresyon kaçınılmaz bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır. Her insan depresyona girmeye adaydır. Bu nedenle bu sağlık sorunu hakkında doğru bilgilere ulaşmakta fayda vardır. Edinilen doğru bilgiler neticesinde bu sağlık sorunu ile baş etmeyi öğrenebilir ve çevremizde, ailemizde bu sağlık problemine maruz kalan bireylere doğru yaklaşımlarda bulunabiliriz. Depresyon tedavisi olan bir sağlık problemidir.

 Doğru yaklaşımlarla tedavi süreci hızlandırılmaktadır. Yanlış ve bilinçsiz yaklaşım tarzları neticesinde ise daha karmaşık hale gelebilmektedir. Depresyon geçirmekte olan bireye yaklaşım tarzı konusunda ülkemizde maalesef yanlışlıklar yapılmaktadır. Hasta bireyi topluma yeniden kazandırmak yerine, dışlama ve hor görme gibi olumsuz yaklaşımlar içerisine girilmektedir. Unutmamak gerekir ki herkes depresyon gibi bir sağlık sorununa maruz kalmaya adaydır.

Depresyondan etkilenilen dönemler de etkili yardımcılar olarak cinsel sağlık ürünlerinden yardım almak hem depresyonu atlatma da hem de sorunlardan kurtulmak için oldukça etkili bir yöntem. Afrodizyak içeren kamagra jel gibi ürünler bu konu da son derece etkili çözümler sunuyor.Sorunlarınızı çözmek için her zaman uzman tavsiyelerine önem vermek gerekiyor. Kamagra jel eczane satış yerleri ve internet üzerinden temin edilebilen bir afrodizyak gıda takviyesidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü