Dudak dolgusu

Dudak dolgusu

Son yıllarda yaygın bir şekilde tercih edilen ve özellikle hanımların yoğun bir kısmının dudak hatlarını öne çıkarmak için yaptırdıkları dudak dolgusu; uzmanlıkla yapılması durumunda en iyi sonuçların elde edildiği uzun vadeli sonuçları ortaya koyan uygulamalardır. Bu uygulamaların tıbbi uygulamalar olması sebebiyle, uzmanlar tarafından yapılması ve steril klinik ortamların tercih edilmesi de son derece önemlidir.

Dudaklar, insanların ifadelerini net bir şekilde ortaya çıkaran temel organlardır. Yüze bakıldığında en çok dikkat çeken unsurlar da yine dudaklardır. Bu nedenle daha dolgun, daha simetrik ve oranlı dudak istemek, her kadının ve tabii ki erkeğin en doğal hakkıdır. Dudakları istenen forma getirebilmek için en yaygın başvurulan yöntem de, dudak dolgusudur. “Dudak dolgusu nedir?” sorusunun cevabı da aşağıda açıklanmaya çalışılmıştır.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, kişilerin istedikleri dudak yapısına sahip olabilmek için başvurdukları bir yöntemdir. Eski yöntemlerin aksine dudak dolgusu, ağrısız, yan etkisiz ve ameliyat gerektirmeyen bir işlemdir. Bu işlem ile günlük hayattan kopmak, günlerce ağrı ve acı çekmek gibi sorunlar tamamen ortadan kalkmıştır.

Tabii uygulama sonrasında baz düzeyde komplikasyonlar ortaya çıkması; operasyonunun doğasından kaynaklanır ve belli süreleri kapsamaları şartıyla kabul edilebilir. Ancak şişlik ve morluk gibi durumların beklenmeyen sürelere uzaması halinde müdahale gerekli olmaktadır. Bu durumda hekiminizle irtibata geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Dudak Dolgu Çeşitleri Nelerdir?

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu, içerisinde bazı yararlı sıvılar bulunduran dolguların iğne yardımı ile dudağa enjekte edilmesinden ibarettir.  Bu dolgu işlemi, yalnızca 10-15 dakika süren ve kişilerin sonrasında günlük hayatlarına devam edebilmelerini sağlayan bir işlemdir. Büyük ve uzun süreli müdahaleler yerine, yalnızca birkaç dakikalık küçük dokunuşlardan oluşması, bu dolgu türünün yoğun olarak tercih ediliyor olmasının en büyük nedenidir.

Dudak Dolgusu Ne İşe Yarar?

Dudak dolgusunun birçok uygulanma neden vardır. Başlıca nedenler ise aşağıda verildiği gibidir:

1.           Daha dolgun dudaklara sahip olmak isteği: Dudaklarını olduklarından daha dolgun görmek isteyenler, “Dudak dolgusu nedir?” diye araştırmaya başlayarak, dudak dolgusunun en fazla tercih edilme nedenini ortaya çıkarmışlardır.

2.           Asimetrik dudak görüntüsü: Üst veya alt dudakta asimetrik görünümlerin ortaya çıkması, kişileri dolgu yaptırmaya iten en temel nedenlerden biridir. Dudak dolgusu ile bu görüntüyü ortanda kaldırmak mümkündür.

3.           Sarkık dudaklar: Sarkık dudak, kişilerin sürekli mutsuz, keyifsiz ve asık suratlı olarak görülmesine neden olan ciddi bir görünüş bozukluğudur. Bu görünüş bozukluğu da insanları dudak dolgusu yaptırmak zorunda bırakan bir nedendir.

Dudak dolgusu operasyonu; kolay bir operasyondur ve hızla tamamlanır. Ancak öncesinde çeşitli muayene ve değerlendirmelerin yapılması gerekir. Bu noktada hekiminize irtibata geçebilir, randevu alarak kendiniz için en iyi sonuçları elde edebileceğiniz uzman hekim desteğini alabilirsiniz. Bu gibi operasyonlar için sadece uzman hekimlerin yetkili olduğunu unutmayınız ve asla uzman hekimler dışında kişi ve kuruluşlardan bu hizmeti almayınız.

Diğer dolgu işlemleri hakkında bilgi almak için tıklayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü