E2 Yatırımcı Vize Programına başvurmayı düşünenler

E2 Yatırımcı Vize Programına başvurmayı düşünenler

Bilinen gerçeğe rağmen Amerika Birleşik Devletleri’ni bir vergi cenneti olarak etiketlemenin bir yanılgı olduğunu yatırımcılar bilmektedir bilmelidir. vergi üzerine konuşulduğunda mümkün kılınan en düşük vergi yüküne sahip olunacak bir ülke arıyorlarsa kuşkusuz bu Amerika Birleşik Devletleridir, çok sayıda vergi indirimi ve iş olanaklarının mevcut olduğunu ve bu fırsatlardan yararlanabileceklerini akıllarında tutmalıdırlar. Amerika Birleşik Devletleri dünyanın her yerinden iş insanlarını çekmek için önemli girişimlerde bulunduğundan, kendi işinizi yürütürken Amerika Birleşik Devletleri içindeki vergi yükünüzü kabul edilebilir bir düzeye indirme durumunda bir zorlukla karşılaşmayacaksınız.

E2 Yatırımcı Vize Programını net şekilde anlatan herhangi bir resmi yasama dili var mı?

Evet. Bu programı yöneten çeşitli mevzuat parçaları vardır. Bu programın yasal temeli, esas olarak 1952 tarihli Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası’nın 202 Bölümüne dayanmaktadır ve 2017 tarihli E-2 Vize İyileştirme Yasası, göçmen olmayan yatırımcılar için hüküm ve koşulları belirleyen E-2 vize Programının 202 Bölümü ile ilgili ek düzenlemeler getirmektedir. kim olma eşiğinde Amerika Birleşik Devletleri’nin “Yasal Daimi Sakinleri” adı altında iltica edebilecek statüye sahip bir şekilde hak kazanmaktasınız. Green card’dan farklı olarak sadece yatırım süresince vize alabilmektesiniz.

Amerika Birleşik Devletleri’nde gayrimenkul aldığımızda kalma şansımız var mı?

Evet. Yetkilendirilmiş ve E-2 vize yatırımcı programına uygun projeler mevcuttur.

Amerikan vatandaşlığına başvurmaya uygun olmak için herhangi bir dil şartı var mı? Evet, İngilizce okuma, yazma ve konuşma becerisinin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri tarihi ve hükümeti hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir.

İkamet prosedürlerine başlamak için Amerika Birleşik Devletlerine uçmam gerekli mi?

Evet, E2 yatırımcı vizesi başvuruları uzaktan yapılabilir.

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlarına sunulan vizesiz seyahat seçenekleri nelerdir? Hong Kong, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, İsviçre ve Avrupa Birliği dahil olmak üzere 180’den fazla ülkede Amerikan pasaportu sahipleri için vizesiz seyahat mevcuttur. Tüm detaylı bilgilere Amerika Rehberi’nden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü