Duygu Haberler | Güncel Haberler
Reklamı Geç
Ekonomist Önder Tavukçuoğlu: En az üç farklı sektörden üç farklı hisseye yatırım yapmalı
Sosyal Medyada Paylaş
25 Ocak 2021
Vadi

Ekonomist Önder Tavukçuoğlu: En az üç farklı sektörden üç farklı hisseye yatırım yapmalı

Ekonomist Önder Tavukçuoğlu, borsa yatırımcılarını asla tek bir hisseye yatırım yapmamaları konusunda uyararak, “En az üç farklı sektörden üç farklı hisseye yatırım yapmanız en uygun olandır.” dedi.

Ekonomist Önder Tavukçuoğlu,  en az üç farklı sektörden üç farklı hisseye yatırım yapmanın en uygun karar olduğunu söyledi.

Yatırım yapılacak şirkete temkinli yaklaşılması gerektiğini belirten Tavukçuoğlu, “Borsada bir hisse çok kişinin dilindeyse o hisseye temkinli yaklaşın ve defalarca sorgulayın daha fazla araştırın. Yine bir hissede temel yönden bir sorun yoksa ve buna rağmen o hisseyi çok sayıda kötüleyenler varsa yine daha fazla araştırma yaparak doğru olanı kendiniz bulmalısınız.” ifadelerini kullandı.

“Yatırım yapılacak şirketin geçmişine bakılmalı”

Tavukçuoğlu, şirketin faaliyet gösterdiği sektörde en az ilk beş oyuncunun içerisinde yer almasının önemine dikkati çekerek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Hissesini alacağımız şirketin geçmiş yıllar satışlarına bakmalısınız. Şirketin her yıl bir önceki yıla göre enflasyonun üzerinde büyümesi gerekiyor. Şirketteki büyüme çok önemli ve istikrarlı olması gerekiyor.”

Kaynak: Derin Hisse

Bir adet yorum var.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2014-2017 EsenMobile Wordpress Mobil Tema by Kemal CIZOĞLU

beğeni satın al | istanbul escort