Ev Sahibi Olmak İstiyorum Diyenlere Müjde

Ev Sahibi Olmak İstiyorum Diyenlere Müjde

Ev Sahibi Olmak İstiyorum Diyenlere Müjde

Kiradan kurtulmak ve artık ev sahibi olmak istiyorsanız; biraz araştırmayla sizlerde ev sahibi olabilirsiniz. Önceden ev sahibi olmak isteyenler çalışma hayatlarının sonuna kadar belli bir birikimle veya geçmiş dönemden kalan yatırımlarıyla ev sahibi olabiliyorlardı.

Günümüzde ise peşinatsız ev sahibi olmak için birçok yeni sistem ve uygun banka kredileri mevcuttur. Bu tür fırsatları taksitle araba almak için de değerlendirebilirsiniz. Bu fırsattan bazıları belli başlı kuruluşların çatısı altında aylık belli bir ücretle taksit öder gibi ev sahibi olunduğu sistemlerdir. Bir başka yöntem ise kredi çekerek yine ödeme gücünüze göre taksitlendirerek ev sahibi olunabilir.

Taksit Öder Gibi Ev Sahibi Olmak Mümkün mü?

Ev sahibi olmak adını arsa ve araziye yatırım yaparak ilerleyen dönemlerde daire karşılığı da arsa satışı yapılıp daire sahibi olunabiliyor. Bu yöntemlerden taksit öder gibi bir kuruluş çatısı altında daire sahibi olmak adına yatırım yapılan yöntemi ele alalım. Kredisiz ev için olan bu sistem aylık belli sürede faizsiz kira öder gibi ödeme yaparak içeride biriken parayla daire satın alınma sistemidir. Birçok kişi sistem içine dahil olarak havuzda ki parayı desteklemektedir. Havuzda biriken para ne kadar desteklenirse o kadar çok daire sahibi olunabiliyor. Bunun içinde sistem içerisine birçok kişinin kayıt olması yeterli olacaktır. Bu sistem senetle ev almak gibidir. Sonrasında ise bu havuzda ki isimlerden kura yöntemiyle o ay kimin daire sahibi olacağı belirlenerek havuzdaki parayla daire alınır.

Taksitle Nasıl Ev Sahibi Olurum?

Müşteri daire sahibi olurken bir yandan da havuzu desteklemeye devam eder. Bir başka yöntemi ele alacak olursak banka kredisiyle de ev sahibi olabiliriz. Aylık belli bir gelire sahip ve kredi notu yönünden güçlü kişiler için bu pekte problemli yol değil. Gerekli tüm koşulları sağladıktan sonra satın alınacak tapunun fotokopisiyle ve gerekli evraklarla daire bedelinin belli bir kısmına kadar banka kredisi onaylanmaktadır. Çıkan krediyi ödeme gücüne göre taksitlendirdikten sonra kira öder gibi kendi evinizin tadını çıkarabilirisiniz. Kiracı ev sahibi olmak için uygulayabileceği farklı bir yöntemse arsa veya arazi yönünden güçlü yatırımlar yapmaktır. Gelecek dönemde değerlenecek menkulleri değerlendirilmesi halinde ilerleyen dönemlerde daha uygun fiyata daire sahibi olunabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü