Evimi Hızlı Nasıl Satabilirim?

Evimi Hızlı Nasıl Satabilirim?

Evinizi satmak istiyor ancak evinize bir türlü alıcı bulamıyor musunuz? Ev sat yöntemlerinin hepsini denediniz ancak bir türlü istediğiniz alıcılar size ulaşmıyor mu? Evinizi satmak ve hızlıca sonuca ulaşmak için birkaç alternatifiniz var.

Hızlı ev satmak için bir iki farklı yol deneyebilirsiniz:

  • Emlak danışmanı ile ev satışı yapmak
  • Kendi başınıza ev satışı yapmak

Emlak Danışmanıyla Ev Satışı

Kendi başınıza ev satışında başarısız olabilirsiniz. Ancak üzülmeyin, emlak danışmanlarıyla ev satışına yönelebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır.

Gayrimenkul danışmanıyla ev satışında ilk olarak güvenilir bir danışmanla çalışılması gerekir. Danışmanın sağlıklı şekilde evinizi değerlemeye alıyor olması önemlidir. Evinizin gerçek değerini bilerek satışa sokmak önemli bir noktadır.

Pazarlama için yeterli zamanı ve parayı ayırıyor olması da hızlı ev sat yollarından biridir. Evinizin satışı için doğru ilanların verilmesi de doğru danışmanla çalışmanızın göstergelerinden biridir.

Emlak danışmanınızın sosyal medyaya hâkim olması, telefonlarınıza zamanında dönüş yapıp yapmadığı, tapu işlemleri konusunda profesyonel davranıp davranmadığı da evinizin satışında önemli rol oynamaktadır.

Ev Sahibinin Satış Yapması

Ev sahiplerinin çoğu, evini satışa çıkardığında kendi başına satış yapma eğilimindedir. Ancak ev sahipleri çoğu zaman evinin doğru değerini yansıtmadan ilanlara fiyat vererek ya çok yüksek miktarlarda fiyat ile evini satamamakta ya da evin değerinden daha az bir paraya satış yapmaya razı olabilmektedir.

Genellikle ev sahipleri sahibinden satış ilanları verirler. Ancak;

  • İlan sitelerinin gelirleri emlakçılardan sağlanır ve bu yüzden ilanların çoğu emlakçıların verdiği ilanlardır.
  • Sahibinden ilanların çoğu, emlakçıların verdiği ilanlar yüzünden hep arka planda kalır.
  • Sahibinden ilanların sürekli güncellenmesi, üst sıralara çıkması adına önemlidir.

Sahibinden ilanlarına zaman zaman dönüş olmasına rağmen, çoğu zaman istenen performans alınmayabilir. Bu yüzden aracı kurumlar gibi farklı alternatifler düşünülmelidir.

Aracı Kurumlarla Ev Satışı

Hızlı ev satmanın yolları arasında size kısa sürede dönüş yapılabilecek ve evinizin değerinde satışa olanak tanıyacak Birtep bulunmaktadır. Birtep ile evinizi en iyi fiyatlarla satışa sunabilir, uygun koşullar oluşturulduğunda, beklemeden kâr edebileceğiniz ve güvenilir tahsilat olanağını kullanabilirsiniz.

Türkiye’nin her noktasından kurumsal ve bireysel olarak tüm satıcı ve çözüm ortakları, Birtep ile satış yapabilmektedir. Birden fazla konut satma olanağı bulabileceğiniz Birtep’te, konutların bedel değerlemesi, Birtep’in anlaşmalı olduğu SPK lisanslı değerleme şirketi tarafından yapılır.

Birtep ile çalışmak için tek yapmanız gereken şey;

  • Satıcı olarak Birtep başvuru formunu doldurmak
  • Üyeliği aktif ederek, sözleşme imzalamaktır.
  • Sözleşmenin ardından konut ilanınız yayınlanır.

Birtep ile tanışmak ve evinizi değerinde ve en hızlı şekilde satışa çıkarmak için, 0850 340 91 91 nolu çağrı merkezimizi arayabilir ya da iletisim@birtep.com e-posta adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü