FAİZSİZ PEŞİNATSIZ EV İMKANI

FAİZSİZ PEŞİNATSIZ EV İMKANI

Ev almak, kendi evinin sahibi olmak ve kiradan kurtulmak herkesin hayalidir. Bunun için farklı yöntemler insanların işini kolaylaştırmaktadır. Ev sahibi olmak hiç peşinatı olmayan birisi için zor görünen bir durumdur. Ancak ara ara gelen fırsatları değerlendirerek hayali kurulan evi alabilmek mümkündür. Ülkemizde faizsiz ve peşinatsız ev imkanı sunan farklı alternatifler bulunmaktadır.

Faizsiz Ev Alma Yöntemi

Ev alma denilince ilk akla gelen kuruluşlar bankalardır. Bankalar aracılığı ile ev almak için belli bir miktar birikime sahip olmak gerekmektedir. Taksit kısmı çok güzel, kira öder gibi ev sahibi olma şansı sunmaktadır. Ancak taksit miktarları kredi faiz oranları ve çekilen kredinin miktarına göre belirlenmektedir. İlla ki bankadan kredi çekmek isteyenlere faizsiz kredi veren katılım bankaları yardımcı olmaktadır. Bunun dışında faizsiz ve peşinatsız ev almak isteyenlere senetle ev seçeneği sunulmaktadır. Karşılıklı kişilerin anlaşması ile düzenlenen senetler düzenli ödeme halinde kiracıya ev imkanı sunmaktadır. Kefil yok, faiz yok, peşinat yok, insanlara kolay ev alma imkanı sunulmaktadır.

Ev Sahibi Olmak İçin

Ülkemizde faizsiz ev sahibi olmak isteyenlere kolaylık sağlayan bazı kuruluşlar hizmet vermektedir. Bu kuruluşlar aracılığı ile ev almak isteyen kişiler, almak istediği evin fiyatını kendi belirlemektedir. Aylık ödemesi gereken taksit miktarını ve vade farkını kendi belirlemektedir.  Bu kuruluşlar taksitle ev al seçeneği ile insanları ev sahibi yapabilmektedir. Devlet tarafından bazı dönemler konut düzenlemesi ev almak için fırsat kollayanlara kolaylık sağlamaktadır. Bu düzenlemeler peşinatsız ve faizsiz ev almak isteyenleri ev sahibi yapmaktadır.

İnşaat Firmaları İle Gelen Kolaylık

Bazı inşaat firmaları inşaat yapım aşamasında topraktan yapılacak olan daireleri değerinin altında bir fiyatla satmaktadır. Bu yöntem ile ev sahibi olmak isteyen kişi, birikimi varsa birikimini kullanarak yoksa taksitle ev alma yolu ile ev sahibi olabilmektedir. Bu yöntemle ev sahibi olan kişinin inşaatın bitme süresini beklemesi gerekmektedir. Ev almak isteyenlere sunulan bu kolaylık banka ve kredi derdini ortadan kaldırmaktadır. Normal değerinin altında bir fiyatla ev sahibi olmak kişiyi maddi yönden de zorlamadan ev sahibi olma imkanı sunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü