Fotoğrafçılığın Sokak Hali

Fotoğrafçılığın Sokak Hali

Fotoğrafçılık insanoğlunun çok önem verdiği bir hobidir. İnsanoğlu yaşadığı bir çok olayı fotoğraf haline dönüştürmek istemektedir. fotoğrafçılık sayfalarında her anlamda her ortamda fotoğraflar yayınlanmaktadır. Bunlardan en dikkat çeken fotoğraf türü sokak fotoğraflarıdır. Sokak fotoğraflarında ışık, açı her şey kendiliğinden hazırdır sadece yapılması gereken deklanşöre basmaktır. Doğru lens ve makine seçimi yapıldıktan sonra sokakların eşsiz güzellikleri objektiflere yansıyacaktır.

 Lenslerin Çeşitleri

  fotoğraf blog Fotoğraf dünyasında, çok fazla lens çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında en kullanışlı olanlardan biri de zoom lensleridir. Genel anlamda her fotoğraf makinesinin yanında 50ml ve 18-55 tele zoom ve tele lens verilmektedir. Bu lensler sokakları olduğu gibi fotoğraflamak için yeterlidir. Bir çok avantaj sağlayan zoom lensler kolaylık sağlayan kullanışlı lensler olmakla birlikte dezavantajları da bulunmaktadır. Geniş açı lensler de zoom yapmak düşünmeyi ve kadrajların ortaya çıkmasını da engelleyebilmektedir.

 Kreatif Olmak

 Fotoğrafçılıkta yaratıcı olmak ilk olarak hayal gücü ile alakalıdır. Bir manzaraya herkes baktığında aynı şeyi görebilir ama bir fotoğrafçı herkesten farkı bir noktayı görmelidir. Fotoğrafta önemli olan iki ana unsur bulunmaktadır.

 Bir konu iki teknik yeterliliktir. Teknik yeterlilik ışık, kadraj, doğru lens ve yeterli fotoğrafçılık bilgisi gereklidir. Ama konu da tamamen hayal gücü ve yaşanmışlık devreye girmektedir. Konu fotoğrafın amacıdır. Teknik destekleyicidir. Konusu tam olan bir fotoğraf teknik açıdan eksikte olsa tölerans sağlanabilir. Ancak konusu eksik olan fotoğraf teknik açıdan tam da olsa fotoğraf eksik kalmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü
Mobil Sürüme Geç