Koşu Ayakkabısı Markalarına Tek Adresten Ulaşın

Koşu Ayakkabısı Markalarına Tek Adresten Ulaşın

Koşu insan vücuduna fayda sağlayan fiziksel aktivitelerden birisidir.  Günlük düzenli bir şekilde koştuğunuz zaman hem kilo vermeniz hızlandırır hem de duygusal ve fiziksel yapınızı iyileşmeye başalar. Ayrıca koşmak kemiklerin güçlendirerek kas gelişimine de büyük katkı sağlar. Aslında koşu ayak ve vücut üzerinde stres yaratan aktiviteleri başında gelir. Doğrusal bir hareket olan koşu ön ayağın arka tarafından daha az itme gerektiren bir spor aktivitesidir. Koşu yapan kişiler önce ayaklarının ortası veya ön kısmına doğru basarlar.  Ayaklarını rahat olması için de koşu ayakkabısı tercih ederler. Koşu ayakkabısı koşu tarzına uyum sağlayan yastıklamaya sahip ve ayak şekline uygun denge yapısı konforlu olan rahat ve sağlıklı spor ayakkabı çeşitlerinden biridir. Doğru koşu ayakkabısı koşu sırasında ayaklardan kalçalara kadar meydana gelebilecek stresi azaltır. Diğer spor ayakkabı türlerine göre oldukça farklı tasarlanan koşu ayakkabıları hafif yanal hareketler içeri koşunun koşu sırasında ihtiyaç duyduğu konforu kaşılar.

Koşu Ayakkabılarını Özellikleri Nelerdir?

Koşu ayakkabılarını hepsini ortak özelikleri denge hareket yastıklama kontrolü bulunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde de ayağınız yere basarken esneyecek uzun süreli koşularda bile meydana gelen ağrıları önleyecektir. Ayrıca nefes alabilen hafif kumaşlardan tasarlandıklarından dolayı ayak sağlığınızı koruyacak ve ayakta durduğunuz zaman bile ayağınızı rahat ve konforlu hissettiren koşu ayakkabıları nefes alabilir özelliği sayesinde ayaklarınızı terlemesini de engeller. Koşu bantları üzerinde koşan koşucular çok iyi bilir, sert zemin üzerinde koştuklarında zaman zaman diz kapaklarında ağrılar ve birtakım sorunların meydana geldiğini. İşte bu sorunları engellemenin en garantili yolu koşu ayakkabıları ile koşmaktadır.

Koşu Ayakkabısı Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde piyasadan birden fazla koşu ayakkabısı çeşidine rastlanmaktadır. Özellikle doğal koşu ayakkabısı adı altında piyasaya sunulan koşu ayakkabı çeşitleri dış bükey koşu yapan sporcuların kullanabileceği bir koşu ayakkabı çeşididir. Doğal koşu ayakkabılar şok emilim özelliği ile ayak kemer desteği sağlayabilen bir yapıya sahiptir. Ayrıca piyasada yaka tipine göre de koşu ayakkabı modelleri bulunmaktadır. Orta seviyeli ve iç bükey koşucular için en ideal koşu ayakkabı çeşidi ise Stabilite özellikli koşu ayakkabı çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca ileri seviyede iç bükey koşan sporcular için de hareket kontrollü koşu ayakkabı modeli bulunmaktadır. Bu ayakkabılar sert topukları ve düz kalıp hattına sahip olması sayesinde koşuların koşu sırasında karşılaşacağınız negatif etkileri yok etmektedir.

 Koşu Ayakkabısı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Koşu ayakkabısı seçiminde dikkat emeniz gereken en önemli detay, seçeceğiniz modelin ayak yapınıza uygun olmasıdır. Bununla koşa ayakkabısı seçiminde dikkat etmeniz gereken diğer detaylar işe şöyle sıralanabilir;

 Ayak numaranızı çok önemlidir. Çünkü her markanın tasarımları ve numaraları birbirinden farklıdır. Bazen giydiğiniz numaradan bir numara büyük ya da küçük olabilir. Bu nedenle koşu ayakkabı satın alırken numaraya göre değil, ayağınızda deneyerek almalısınız

Ayrıca ayakkabı türü her ne olursa olsun alacağınız ayakkabıyı akşam üstü alın. Çünkü ayaklarınız akşama kadar yapacağınız aktiviteler ve hareketler sonucunda ister istemez şişecek için normal giydiğiniz numaradan biraz daha genişler.

Ayrıca alacağını koşu ayakkabını parmak ucunda başparmak kalınlığında bir boşluk olmalıdır. Koşu ayakkabının genişliği ise mutlaka ayağınızı saracak şekilde olmalıdır. Ayakkabınızın parmaklarını uç kısmına değmemesi gerekir. Çünkü uç kısmına değen ayakkabılar ayağınızı sıkacağı için konforlu bir kullanım sağlamayacaktır. Ayrıca koşu ayakkabısının metrikler topuğu, hafifliği, iç yüzeyi ve esnekliği de koşu ayakkabı seçerken dikkat etmeniz gereken önemli detaylar arasında yer alır.

 Ayak yapınıza uygun koşu ayakkabı modelleri için https://www.playsports.com.tr/  web sitesini ziyaret edebilir, birden fazla ödeme olanakları ve uygun fiyat garantisi ile kendinize ve koşu tarzınıza uygun koşu ayakkabı modelleri buradan online sipariş verebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü