Furkan Başkak’ın İlk Kitabı Yayınlandı

Furkan Başkak’ın İlk Kitabı Yayınlandı

Furkan Başkak’ın İlk Kitabı Yayınlandı

Furkan Başkak’ın ilk kitabı “Yüksek Promil Hüzünlüyüm” yayınlandı.

Uzun zamandır blog yazarlığı yapan ve köşe yazıları yayınlayan Furkan Başkak’ın ilk kitabı “Yüksek Promil Hüzünlüyüm” okuyucuları ile buluştu.

Yazılarında; gerçek hayata, gerçekleşmemiş hayallere, ayrılığa, kavramların önemine, doğaya olan tutkusuna ve aile hayatına yer veren Başkak, kendine özgü kullandığı diliyle okurların dikkatini çekiyor. Eserin devam serisi ise ucu açık bırakılan konulardan.

Bu bir başlangıç

Çocukluk yıllarından beri yazmaktan haz aldığını söyleyen yazar Furkan Başkak, senelerdir kişisel blog sayfasında yazmaktaydı ve bazı gazetelerde yayınlanmış köşe yazıları bulunuyordu. Deneme türünde yayınlanan kitabı için; “İlk kitabımda, yaşadıklarımı ve şahit olduklarımı yazdığım yazıları derlemek hayalimdi. Kitabın içindekilerden bazıları küçük yaşlarda yazdığım ve düzenlenmesini dâhi istemediğim yazılar. Hayalimi gerçekleştirmiş olmak mutluluk verici. Farklı projelerim de var, bu benim için bir başlangıçtı.” dedi.

Bazı duygular, bazen ölçülemez

Kitabın ismi hakkında olumlu ve olumsuz birçok eleştiri aldığını belirten yazar, “Bazı anlar vardır, o an yaşadığımız duygunun yoğunluğunu anlatmak için uygun cümle bulmak mümkün olmayabiliyor. Kitabın ismini bulmak için, bir arayışa girmedim. Bir arkadaş ortamında geçen muhabbet sırasında, o an nasıl hissettiğini betimlemek için ağzımdan çıkan bir kalıptı. O an hissetiğim şeyi farklı bir kalıpla veya farklı bir şekilde anlatamayacağımı düşündüm. Kitabın ismi olan ‘Yüksek Promil Hüzünlüyüm‘ o günden kaldı. Bazı duygular, bazen ölçülemez.” dedi.

Furkan Başkak kimdir?

Malatya doğumlu olan yazar Furkan Başkak, Fırat Üniversitesinde Metalurji ve Malzeme Mühendisliği okumaya başlamış, ardından aynı üniversitede Fizyoterapi programına dâhil olmuştur. İki bölümü de tamamlamamıştır. Çalışma ekonomisi ve endüstriyel ilişkiler bölümünden mezun olup, çağrı merkezinde yönetici olarak çalışmaya devam etmektedir. Firmalara, derneklere, öğrenci kulüplerine; liderlik ve yaratıcılık üzerine eğitimler ve seminerler veren Başkak, psikoloji üzerine çalışmaların içinde yer almaktadır.

2005’ten bu zamana kadar kişisel blog sayfası için yazılar yazmaktadır ve bazı gazetelerde köşe yazıları da yayınlamaktadır. Yazar Furkan Başkak’ın ilk kitabı 2022 yılında raflarda yerini aldı.

Yüksek Promil Hüzünlüyüm” kitabı tüm seçkin kitabevlerinde ve tüm kitabevlerinin online mağazalarında satışa sunulmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü