İsterseniz Vajinismusu Yenebilirsiniz.

İsterseniz Vajinismusu Yenebilirsiniz.

Vajinismus, kadınlarda oldukça büyük sorunlara yol açabilecek türde rahatsızlık verici hastalıklardan oluşur. Cinsel ilişki esnasında zorlanmadan kaynaklı ortaya çıkan bu durum çiftler arasında sorunlar yaşanabilmesine neden olur. Kadınların elinde olmasa da bu süreç içerisinde sağlık sorununun yanı sıra psikolojik sorunlara da sebep olmaktadır. Vajinismus sorunu yaşayan kadınlar hastalıklarına çözüm aramak için başarılı hekimler yardımıyla hastalığı yenebilirler. Sizlere  Vajinismus Tedavisi Ankara konusunda daha iyi bilgi verebileceğini düşündüğümüz içerikleri  net bir şekilde aktarmaya devam edeceğiz. 
Vajinismus Nedir?
Vajinismus sorunu yaşayan kadınlarda cinsel ilişki sırasında dışı olarak meydana gelen kasılmalar cinsel birleşmenin tamamlanmadığı  anlamına gelmektedir. Bu sorunla karşı karşıya kalan kadınlar istemelerine rağmen cinsel birleşme sağlayamaz. Bunlardan çok az bir kısmı cinsel birleşme sağlasa vajinada yeterli ıslanma olmadığı için acı ağrı duymaktadır. Vajinismus hastalığı kadınlarda cinsel ilişki girememenin en önemli nedenleri arasında yer alıyor. İlk gece korkusu olarak ta bilinen bu durum oldukça ciddi sorunlara ve psikolojik sorunlara sebebiyet veriyor. Vajinismus hastalığının belirtileri birçok kadın tarafından görmezden gelinir. Çekingenlik nedeniyle bu sorununu paylaşmayan kadınlar Vajinismus Tedavisi Ankara çevresi için alanında uzman hekimler sizleri en etkili veen  doğru tedavi sürecine yönlendirmektedir.

Vajinismus Tedavisi Olan Bir Hastalık mı?
Vajinismus sorunu sebep olduğu bir durum tedavisi mümkün olan bir sağlık sorunudur. Temeli psikolojik sorunlara yönelik olan bu hastalık için kişiler iyi bir şekilde dinlenmelidir. Sorunun çözümüne inanmak ve istemek oldukça önemlidir. Evli kadınlar vajinismus sorunu ile baş etmeye çalışırken muayenelere eşleriyle birlikte gitmelidir. Çiftlere hekim tarafından bir dizi terapi uygulanmalıdır.

En Etkili Vajinismus Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

Vajinismus tedavi yöntemleri arasında en çok kullanılan bilişsel ve davranışsal terapiler yer almaktadır. Hastadan alınan veriler üzerine vajinismus tedavisi planlanır. Psikolojik sebeplerle ortaya çıkan rahatsızlıklarda tedavi süreci ve neden bu hastalığın nedenine dair psikolojik tedavi uygulanmaktadır. Kadının  fiziksel bir problemi yoksa bilişsel ve davranışsal terapiler üzerine kurulmuş bir tedavi yöntemi uygulanır. Vajinismus tedavisi görenler ortalama 3-4 gün gibi kısa bir süre içinde bu tedavi gerçekleşmektedir. Hastada fizyolojik sorunlar yoksa cerrahi ilaç kullanma veya cerrahi müdahaleye gerek duyulmaktadır. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü