Kadife Elbise Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Kadife Elbise Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Geçmişten günümüze kadife elbiselerin yeri, kadınlarda başkadır. Her konsepte uyumluluğu, kolay kombine edilirliği, günlük hayatta da kullanılabilir oluşu, özellikle abiyelerdeki eşsiz şıklığıyla kadife elbiseler, her zaman zirvededir, gardıroplarda yerleri hazırdır. Yalnız, kadife seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır;

  • Abiye kıyafet için kullanılacaksa vücuda oturan bedenler tercih edilmelidir.
  • Tesettür abiye alınacaksa, eşarp uyumuna dikkat edilmelidir.
  • Kilolu iseniz, koyu renkleri tercih etmenizde fayda var. Açık renk kıyafetler özellikle kadifede, olduğunuzdan fazla gösterecektir.
  • Küçük bedenler açık renk kadifeleri rahatlıkla kullanabilir.
  • Kadife elbise kendini çok belli eder, bu sebeple yanında kullanılacak aksesuarlar biraz daha sade tercih edilmelidir.
  • Spor kıyafetlerde kadife tercih edilecekse eğer, biraz bol, salaş kesimli modeller daha hoş duracaktır.

Kadife Elbiselerin Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

  Kadife kumaşlar hassas oldukları için, temizliği titizlik isteyen bir iştir, kıyafet üzerindeki yıkama talimatlarına uyulmalıdır. Elde yıkanacaksa eğer, ağır deterjanlar kullanmadan, kesinlikle çitileme yapmadan yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir. Nemli bezle silinerek, narin bir elbise fırçası kullanarak da temizleme işlemi yapılabilir.

Kadife Elbiselerde Renk Tercihi

Kadife her rengi çok güzel taşıyan, her tarza uyan bir kumaştır. Ancak bazı renklerle daha iddialı olmak mümkündür. Özel günlerde daha zarif, daha şık, daha önde olmak için koyu renkler tercih edilebilir. Siyahın asaleti, lâcivertin zarafeti kadifeyle buluşunca kesinlikle göz kamaştıracaktır. Açık renk kadife elbiseler masumiyetin, saflığın tatlı dünyasına götürecektir. Abiyelerde koyu, spor kıyafetlerde açık renkler tercih edilebilir.

Kadife Tesettür Elbise Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler!  Tesettür elbise tercihinde de yine abiyeler şıklığı yakalamak için ilk akla gelendir. Kadife tesettür elbise seçiminde, özellikle eşarpla olan renk uyumuna dikkat edilmelidir. Elbise canlı bir renkse eşarp sade olmalıdır ki karmaşa yaşanmasın. Yanında kullanılacak ayakkabı, çanta, takı gibi aksesuarlarla uyumu dikkate alınmalıdır.  Kadife elbiseler her dönemde kendine yer bulmuş, tahtını korumuştur. Ortaçağ’dan günümüze şıklığın adresi olmuştur, olmaya da devam edecek görünüyor. Her zaman, her tarzda şık olmak doğru adreslerle hep mümkündür. https://www.tofisa.com  adresinden ürünlere göz atabilirsiniz, satın alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü