Kedi Maması Nasıl Saklarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler

Kedi Maması Nasıl Saklarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler

Kedi maması saklanırken mamanın taze kalması bakımından oldukça önemli bir konudur. Çünkü kedinizin sağlığı için bu durum oldukça önemlidir. Ağzı açık kalan mamalar kısa sürede bayatlar. Bu nedenle kedinizin tüketemeyeceği bir hal alır. Bu mamalar saklanırken hava ile temas etmeyecek şekilde saklamalıdır. Ayrıca güneş ışığı almayan bir ortamda tutulması da gerekmektedir. Böylece mamalar her daim taze ve sağlıklı bir şekilde kalabilmektedir.

Kedi Maması

Kedi maması seçiminizi yaparken, kedinizin ırkına, cinsine, boyuna, kilosuna ve yaşına dikkat ederek en doğru mamayı seçmeniz gerekmektedir. Bazı kediler gerek tüy gerekse sindirim sistemleri bakımından daha özel ihtiyaçlara sahip olabilirler. Bu sebeple de tüy yapısına, genetik özelliklere göre mama tercihi yapmanız önemli bir konudur. Kedinizin cinsine göre en uygun olan mamayı seçerken özellikle güvenilir markaları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Kuru mama olarak da bilinen bu ürünler, kedilerin temel beslenme ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hazırlanmaktadır. Haftanın belirli günlerinde ise daha özel bir mama türü olan yaş mamaları da kullanabilirsiniz. Bu mamaların kapakları açıldıktan sonra bitmemiş ise kapağını kapatarak buzdolabında muhafaza etmeniz ve en fazla üç gün saklamanız gerekmektedir.

Kedi Maması Çeşitleri

Kedi maması çeşitleri kedinizin cinsine, yaşına, ırkına göre farklı aromalar ve içerikler halinde üretilmektedir.  Her mamanın kendine has saklanma ve muhafaza etme özellikleri bulunur. Özellikle açık mama kullanıyorsanız, hava ile temas etmemesi amacıyla paketin ağzını iyice kapatarak saklamanız oldukça önemlidir. Aynı şekilde paket olarak satın aldığınız mamaların da ağızlarını mutlaka sağlamca kapatmanız gerekmektedir. Bu şekilde mamanın bayatlamamasını sağlayabilirsiniz. Sizde kediniz için en uygun olan mama türünü ve doğru beslenme biçimini keşfederek gereken özeni göstermelisiniz. Her bir mama, kedinizin yaşına ve cinsine göre değişiklik gösterir.

Kedi Maması Fiyatları

Kedi maması fiyatları ise mamanın markası ve kalitesi başta olmak üzere besleyici olup olmamasına göre değişmektedir. Mama fiyatları aynı zamanda mamanın kaç kiloluk pakette olduğuna ve markasına göre de değişen fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır. Bu aşamada sizde bütçenizi düşünerek bu mama çeşitleri arasından hem kedinize hem de bütçenize uygun olan mama türünü bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü