Milli Sporcularımız Judo Dalında Da Madalya İle Ülkeye Dönüş Yapıyor

Milli Sporcularımız Judo Dalında Da Madalya İle Ülkeye Dönüş Yapıyor

2020 Tokyo Paralimpik oyunlarında madalyaların ardı arkası kesilmiyor. Judo alanında 2 bronz madalya kazanan millilerimiz ülkeye dönüş yaptılar. Recep Çiftçi ve Zeynep Çelik kadın ve erkek judo branşında bronz madalya kazanarak her iki sporcumuz da üçüncülük elde etmiştir. Ülkeye dönüş yapan sporcularımız havaalanında alkışlar ve çiçeklerle karşılandılar. Havaalanında verdikleri röportajda sporcularımız gururunu ve mutluluğunu gösterdi. restbetcdn.com

Recep Çiftçi bu alandaki ilk madalyasını kazanırken ülkemize de ilk bronz madalyayı kazandırmış oldu. 2024 Paris Olimpiyatlarında altın madalya ile eve dönmek istediğini belirten Çiftçi mutluluğunu sevdikleri ile paylaştı. Heyecanını dile getiren Çiftçi, ailesini ve sevdiklerini görmenin sevincini yaşadığını belirtti. Karşılaşmalarda çocuğu için ve ülkemiz için mücadele ettiğini söyleyen Çiftçi çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini belirtti. Zeynep Çelik de ülkeye döndüğünde oldukça heyecanlıydı. Bronz madalya ile ülkemize dönen Zeynep Çelik ona destek olan herkese teşekkürlerini ileterek mutluluğunu paylaştı. Sevdikleri tarafından karşılanmanın oldukça gurur verici olduğunu belirtti.

Ülkemiz Paralimpik oyunlarında 13 branşta yarışmak için Tokyo’da müsabakalara devam ediyor. Bu güne kadar ülkemizin bayrağını taşıyan sporcularımız tam 7 madalya kazandılar. Bu madalyalardan 1 gümüş, 6 bronz madalya ile yarışmalara devam ediliyor. 24 Ağustos 2021’de başlayan 16. Tokyo Paralimpik Oyunları halen devam ederken müsabakalar 5 Eylül 2021 tarihinde sona erecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü