Örgü Tek Kişilik Battaniye Yapılışı

Örgü Tek Kişilik Battaniye Yapılışı

Motif olarak yapacağımız tek kişilik battaniye modelini, kırlent örerek takım da yapabilirsiniz. Sizlere ilk olarak motifin yapılışından bahsedeceğiz. Popcornlu kısımları yapmak için 5 tırabzan yapıp tığı çıkartıyoruz. Tığı ilk ilmeğin içine takıp sondaki ilmeğin içinden geçirerek örmeye devam ediyoruz. Diğer aşamaları ile sırasıyla şöyle;

Örgü Tek Kişilik Battaniye Yapılışı

1. sıra: 6 zincir çekip halka oluşturduktan sonra içine 3 zincir çekip 16 tırabzan yapıyoruz.
2. sıra: Tırabzanların tepesine batarak 2 zincir 1 tırabzan şeklinde sıra sonuna kadar aynen örüyoruz.
3. sıra: Bu sırada 3 zincir 1 popcorn, 3 zincir 1 popcorn şeklinde 16 popcorn olana kadar örmeye devam ediyoruz.
4. sıra: Dört defa 3 zincir 1 popcorn şeklinde ördükten sonra 10 zincir çekip tekrar popcorn örmeye devam ediyoruz. Popcornları önceki turdaki zincirlerin üzerin yapıp, sıra sonuna kadar devam ediyoruz.
5. sıra: Diğer sıranın aynısı şekilde örüyoruz.
6. sıra: 2 zincir 1 popcorn, 3 zincir 1 popcorn, 2 zincir çekip önceki turdaki zincirin üzerine 2 tırabzan yaparak her bir tırabzan üzerine batıp 6 tırabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip aynı yere 2 tırabzan daha yaparak devam ediyoruz.
7. sıra: 2 zincir 1 popcorn, 2 zincir çekerek önceki sıradaki gibi örmeye devam edip bu sefer 14 tırabzan yapıyoruz. Diğer sıralarda da aynı şekilde devam ederek örgümüzü tamamlıyoruz. Birleştirme kısmında da tek ilmeklere batarak sık iğne ile birleştiriyoruz.

Kaynak : Örgü Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü