resfebercouple başarıdan başarıya

resfebercouple başarıdan başarıya

Müge ve Gökhan Cebeci çifti 2014 yılında hayatlarını birleştirdiler. Bekâr hayatlarında farklı ülkelere bireysel seyahatler yapmış olan Müge & Gökhan Cebeci çifti evliliklerinin birinci senesinde 5 ülke gezdiler. Seyahat etmenin getirdiği mutluluk ve özgürlük duygusu en büyük motiveleri olan Resfeber Couple 5 yılda tam 25 ülke 40 tan fazla şehir gezip gördüler. Gelen talepler üzerine açtıkları instagram hesabı “resfebercouple” kısa sürede 50 bini aşkın takipçiye ulaştı.

Nasıl Fenomen Oldunuz?

Aslında sosyal medya hesabımız yoktu fenomen olmak gibi bir düşüncemizde yoktu. Hiçbir sosyal medya platformunu kullanmıyorduk. Gelen talepler üzerine instagram hesabımız Resfeber Couple’ı açtık. Hiç beklemediğimiz bir ilgi gördü ve 2 yıla yakın bir zaman diliminde 50 bin kişiye ulaştı her gün de hızla artıyor. Herkesin hayatında keyfi aldığı bir şeyler var ve bu konuya yatırım yapıyorlar, biz ise yatırımlarımızı seyahate yapıyoruz. Biletlerimizi genelde aylar öncesinden hatta uçağın biletleri ilk satışa çıktığı gün almaya çalışıyoruz. Otelimizi ve etrafındaki olanakları çok detaylı araştırıyoruz ve yol planı hazırlıyoruz. Tabi ki TL kazanarak Euro harcamanın zorlukları da yok değil ama dikkatli bir bütçe ile yapabileceklerinizin sınırı yok.

Resfeber Couple’ı Nasıl Tanımlarsınız?

Öncelikle belirtmek isteriz ki biz gezgin değiliz sadece sık seyahat eden turistleriz, gezgin olmak çok ayrı bir kavram. Yaptığımız seyahatler aslında sosyal medyada yayınlamak için yapacağımız çekimlere bir arka fondu bizim için. Geziden daha çok lifestyle bizim için çok daha uygun bir tanım. Sadece gezmiyoruz paylaşımlarımızda moda ve gastronomi de yüksel ölçüde mevcut.

Kitap Projesi Nasıl Gelişti?

Kahveyi çok sevdiğimiz için gittiğimiz her ülkede kahve içiyorduk. İkimiz toplamda günde 15-20 bardak kahve tüketiyoruz. Bununla birlikte içtiğimiz her kahve hakkında notlar aldık ve araştırmalar yaptık. İstanbul’a dönünce bunu bir kitap haline dönüştürdük ve adını We Travel For You, Coffee (Senin İçin Seyahat Ediyoruz, Kahve) koyduk amazon’a gönderdik. Onlarda kitabı onayladı ve yayınladı şuan 11 ülkede satışta. Yaklaşık 1 ay süresince de best seller olarak 4 farklı kategoride zirvede kaldı.

Gidilecek Yerleri Nasıl Seçiyorsunuz?

Tabi ki dünya üzerine görülecek çok yer, yapılacak çok aktivite, dinlenecek çok hikâye, tanınacak çok insan var. Bu tamamen sizin neyden keyif aldığınız ile alakalı. İster Finlandiya’da kuzey ışıklarını görmeye gidebilir, isterseniz de dünyanın en hızlı eğlence treni için Paris’e gidebilirsiniz. Önemli olan neyden keyif aldığını ve ne için yola çıktığını iyi bilmek. Yol kendiliğinden oluşuyor. Biz keyif aldığımız rotaları tercih etmeye çalışıyoruz. Bu rotaların başında tarihi ve kültürü ile Avrupa geliyor. Özellikle Venedik, Roma, Prag, Budapeşte gibi eski Avrupa şehirleri en çok ilgimizi çeken yerler oluyor.

Seyahat Etmenin Olumsuz Yanları Var mı?

Her şeyin olduğu gibi gezgin olmanın da olumsuz yanları var. Öncelikle hiçbir zaman kâğıt üzerinde yaptığınız kusursuz planı uygulayamıyorsunuz mutlaka başınıza bir şeyler geliyor, o an korkutsa ya da heyecanlandırsa bile sonrasında keyifli bir anı halin dönüşüyor. Biletlerimiz önceden alındığı ve otel rezervasyonumuz yapıldı için ki bu yeri geliyor 5-6 ay önceden alınıyor. Gün geldiğinde hava durumunun ne olacağını bir hafta öncesine kadar bilemiyorsunuz. Odessa’ya yazın ortasında önceden planlayarak yapığımız bir deniz kum güneş tatili tam 10 gün süren şiddetli bir fırtınaya denk geldi. O kadar soğuktu ki bir avm bulup yeniden alışveriş yapmak zorunda kaldık. Bir defasında da Milano’dan Venedik’e yaptığımız aktarmalı bir tren yolculuğu Demir Yolu çalışanlarının grevi nedeniyle kâbusa dönüştü. Çalışan olmadığı için devasa büyüklükte yaklaşık 20 trenin eş zamanlı yanaşabildiği bir tren garında binlerce nereye gideceğini bilmeyen elinde biletler danışacak insan arayan kalabalığın ortasında kaldık. Hatta bir şekilde arayıp bulduğumuz trende doğru tren değilmiş. Zorlu bir gündü.

Hem Aktif Çalışıp Hem Nasıl Gezebiliyorsunuz?

Bu tamamen planlama meselesi. Bizde diğer herkes gibi haftanın 5-6 günü mesai saatleri içerisinde çalışıyoruz. Ama hafta sonu da dâhil bütün izin günleri değerlendirmeye çalışıyoruz. Bir gecelik konaklama için yüzlerce km yolculuk yaptığımız günler oldu. İşin özü istediğiniz şeylere ne kadar vakit ayırdığınızla alakalı.

Pandemi Sürecinden Nasıl Etkilendiniz?

Başlangıç haberlerinin yayınlandığı zaman özellikle sağlığımızı riske atmak istemedik ve ikişer ay arayla yapacağımız 3 seyahatin uçak biletlerini açığa aldık. Pandemi sonrası için bekletiyoruz şimdilik. Rotamızı yurtiçine çevirdik. Görmek istediğimiz yerlere vakit seyahat ediyoruz.

Yeni Kitap Gelecek mi?

Kahve kitabının topladığı beğeni ile 2 yeni kitaba daha başladık. Birer yıl arayla çıkacaklar. Birisi Şarap birisi de Çikolata üzerine olacak.

www.instagram.com/resfbebercouple

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü