Senetle Araba Nasıl Alınır?

Senetle Araba Nasıl Alınır?

Bu konuyu daha önce görmemiş olabilirsiniz ve ilk duyduğunuzda ya da okuduğunuzda sizlere de garip gelebilir. Senetle araba nasıl alınır ya da böyle bir şey mümkün mü sorusuna detaylı bir şekilde yanıt vermek istiyoruz. Yeni dönemde bu tür bir alış veriş mümkün ancak her galeri bu hizmeti sunmuyor. Şehrinizdeki galerileri tek tek ziyaret edip bu konuda bilgi almanız gerekiyor. Galerilerin kendi özelinde sunduğu bir hizmettir ve araç markalarının bu alış verişten sorumlu olmadıklarını da bir kez daha hatırlatmak isteriz. Peki süreç nasıl işliyor?

Senetle Araba Almak Güvenilir mi?

Eğer tanıdığınız bir galeri ise elbette mantıklı ancak merdiven altı diye tabir ettiğimiz ve kurumsallıktan uzak galeriler ne yazık ki senet konusunda sorun yaşatabiliyorlar. Bu şekilde dolandırılan sayısız insan var ve mahkemede hakkını arayamadıklarını da hatırlatmak isteriz. Senetle araba nasıl alınır? Sorusuna yanıt verdikten sonra bu sürecin güvenilir olup olmadığını da konuşmak istiyoruz.

Eğer kurumsal ve köklü bir firmadan hizmet alıyorsanız sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. İlgili tutar üzerinden senet imzalanıyor ve belli dönemlerde ödeme yaparak sizler de araç sahibi oluyorsunuz. Karşılıklı sözleşme modeli olarak da değerlendirmek mümkün ve birçok kişi bu şekilde araç sahibi olabiliyor.

Senetle Araba Alırken Uygulanan Faiz Oranı

İşte en sıkıntılı konu ne yazık ki burada karşımıza çıkıyor. senetle araba almak istediğinizde hiçbir şekilde peşinat ödemiyorsunuz ve haliyle faiz oranları da tavan yapıyor. Galeriler bu konuda acımasız ve yüksek rakamlar ile karşı karşıya gelmeniz mümkün. Çok acil bir ihtiyaç durumu söz konusu olmadığı takdirde senetle araba satın almak biraz mantıksız görünüyor.

Elbette bir miktar peşinat ödeyerek bu faiz oranını düşürebilir ve galeri sahiplerinin de gönlünü alabilirsiniz. Hiç ödeme yapmadan doğrudan senet yapmak istediğinizde ne yazık ki rakamlar ürkütücü boyuta ulaşabiliyor ve imzalamak durumunda kalıyorsunuz. Üstelik ödeme zamanını geçirdiğinizde de elinizden bir şey gelmiyor ve karşı tarafta anlayışlı birilerini de bulamıyorsunuz. Bu konu üzerine iki kez düşünmenizi tavsiye ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü