Telefon Dinleme

Telefon Dinleme

Telefon dinleme kulağa biraz nahoş gelse de bazı durumlarda bazı insanlar ve bazı kurumların başvurmak zorunda kaldığı bir yöntemdir. Bu anlamda genellikle devlet kurumları çeşitli adli olayların çözümü açısında gerekli gördükleri insanları ve telefonlarını dinlemek zorunda kalırlar. Bazı durumlarda da istihbarat servisleri bu yöntemden faydalanırlar. Kamu güvenliği adına belirli kişilerin telefon konuşmalarının dinlenmesi kayda alınması ve analiz edilmesi gibi çok farklı uygulamalar bulunmaktadır. Bunun yanında amatör bir şekilde telefon dinleme isteği olan insanlar da bulunmaktadır. Kendince haklı sebepleri olan insanlar bu yönteme başvurma cesaretini gösterebilmektedirler. Öte yandan bu uygulamalar çok farklı şekillerde çok farklı yöntemlerde oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Telefon Dinlemesini Kim Yapar?

Devletin resmi kurumları ve bu alanda mevzuatta yetkilendirilmiş kişiler onlarca farklı sebebe ve yasaya dayanarak telefon dinleme uygulamasına başvururlar. Bu anlamda çeşitli cihazların da kullanıldığı birçok farklı şekilde bu dinleme gerçekleşir. Sonucunda istenilen amaçların gerçekleşmesiyle bu dinlemeler son bulur. Günlük hayatta da insanlar meraklarından veya endişelerinden kaynaklı bu tip bir uygulamaya ihtiyaç duyarlar. Ancak yasaların açık hükümleriyle ortaya konduğu gibi bu durum söz konusu olmamaktadır. Her şeye rağmen cesaret göstererek telefon dinlemeyi kolaylaştıran ve mümkün kılan bazı telefon uygulamaları sayesinde bu emellerini gerçekleştirenler de vardır. Her ne olursa olsun bu işin asıl yetkilisi devlet kurumlarıdır

Telefon Dinleme Yöntemleri

Öncelikle telefon dinleme yöntemini devlet kurumları dışında en çok ihtiyaç duyan insanlar aileler ve şirket yöneticileridir. Özellikle şirket yöneticileri mahrem şirket sırlarının çalışanları tarafından üçüncü kişilere servis edilmesini engellemek açısından bu gibi tavırları sergileyebilmektedirler. Bu amaçla çok farklı yöntemlere başvurmaktan çekinmeyen insanların sayısı hiç de az değildir. Telefon dinleme uygulamaları özellikle akıllı telefonlarda mobil marketlerden edinilebilmektedir. Çeşitli teknolojiler kullanılarak bu tip uygulamalar vasıtasıyla whatsapp takip yapılabilmektedir. Ayrıca en temel görevi olan bazı devlet kurumları ve yetkililerini yasalar çerçevesinde kişilerin telefon konuşmalarını ve görüşmelerini belirli şartlar ve izinlerle dinleyebilmektedir. Bu işlemler tamamen kamu düzenine ilişkin uygulamalardır.

Kaynak :http://www.trcasus.com/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü