Ters Lale Nedir ve Ne Anlama Gelir?

Ters Lale Nedir ve Ne Anlama Gelir?

Ters Lale Nedir ve Ne Anlama Gelir?

Ters lale, çan şeklinde çiçekleri olan bir lale türüdür. Ters çevrilmiş çeşit Fritillaria olarak bilinir ve Afganistan’daki dağ ve kayalık alanları süslemek için kullanılmıştır. Ülkenin ulusal miras listesine dahil edilmiştir. Aşağıda çan şeklindeki bir çiçeğin resmini görebilirsiniz. Bu çiçek hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Anlamı adı kadar açık olmasa da kendine has ilginç bir geçmişi ve kullanımları var.

Ters Lale Nedir?

Ters laleler, İran’ın Zagros Dağları’nda yetişen bir tür fritiller. Genellikle Mart ayının ortalarında Golestan Kooh Dağı’nın eteklerinde çiçek açarlar ve kırmızı ve yeşil çiçeklerden oluşan bir halı oluştururlar. Nispeten kısa bir ömre sahip olmalarına rağmen, baş aşağı laleler, romatizma ve eklem ağrıları için iyileştirici özelliklere sahip özel bir çiçek türüdür.

Çiçeğin ilginç bir adı var, “ağlayan gelin”. Taç imparatorluk lalesi veya fritillaria Imperialis olarak da bilinir ve ülkenin doğu bölgelerinde bulunur. Eşsiz lale İran, Afganistan ve Pakistan’da bulunur. İlk olarak Afganistan’ın Bingöl kentinde bir yerel tarafından keşfedildi. Yerel Ziya Sözen, sıra dışı çiçeğin doğal bir ortama sahip olduğunu söyledi.

Ters Lale Anlamı

Birine ters lale hediye etmek için birçok neden var. Sadece duygularınızı ifade etmenin harika bir yolu olmakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir odaya renkli bir hava katabilirler. Sevginizi ve mutluluğunuzu ifade etmek ya da sevdiğiniz birinin gününü aydınlatmak için lale anlamlarını kullanabilirsiniz. Nedeniniz ne olursa olsun, baş aşağı çiçek takdir edilecektir. İşte lalelerin en yaygın anlamlarından birkaçı.

Laleler en ünlü çiçektir, ancak birçok farklı anlamı da vardır. Kırmızı laleler aşkı, tutkuyu ve güveni simgeler. Pembe laleler dostluk ve romantizmi temsil eder. Beyaz laleler genellikle bağışlanma için hediye olarak verilir. Anlamı ne olursa olsun, alıcınızın çiçek aranjmanında mutlaka bulacaksınız. Hatta sevginizi benzersiz bir şekilde ifade etmek için bir yerine birkaç buket göndermek isteyebilirsiniz.

Ters lalenin önemi, nerede ve ne zaman dikildiğine bağlıdır. Sonbaharda ekilebilir ve ilkbaharda çiçeklenmeye başlayabilir. Laleler, zambak ailesinin bir üyesidir ve her rengin belirli bir anlamı vardır. Örneğin kırmızı gerçek aşkı, beyaz saflığı ve sarı güneş ışığını ve neşeyi temsil eder. Pembe ise sevgiyi ifade eder ancak kırmızı kadar güçlü değildir.

Zeytinburnu çiçekçi sitesinde en kaliteli blog içeriklerini sitemizden takip edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü