Maksatokey

Maksatokey

Maksatokey

Okey uzun zamandan beridir oynanan bir zeka oyunudur. Istaka denilen tahtaya dizilen taşlar ile oynanan bir oyundur. Okey toplamda 105 taş ile ve 4 farklı kişi ile oynanan bir masa oyunudur. Okeyde 4 farklı renkte olan taşlar vardır. Taşların rakamları 1′ den 13′ e kadar sıralanabiliyor.

Taşlar karıştırılarak oyuna başlanır. Sağda yer alan oyuncuya beş taş, diğerlerine ise 4 taş verilir. Taşlarını önlerine alan kişiler ıstakaya belli bir sıra gözeterek dizerler. Oyunu oynayan kişinin amacı, taşlarını sıralı ya da eşli bir şekilde dizmektir. okey oyunu belli kurallar ile oynanan bir oyundur.

Okey Taktikleri

İyi bir okey oyuncusu olmanın ilk şartı dikkatli bir oyuncu olmanızdır. Yerdeki taşları iyi bir şekilde takip etmeniz gerekiyor. Her taştan iki tane bulunuyor, size lazım olan taşların yere atılıp atılmadığını dikkatli bir biçimde kontrol edin. İhtiyacınız olan taşlar çıkmışsa, elinizi değiştirip başka bir taraftan taş bekleyebilirsiniz. Yere atılan taşlar kadar, alınan taşlar da önemlidir. Bunları da takip etmeniz gerekiyor. sohbetli okey oyna seçenekleri ile online bir şekilde oyun oynayabilirsiniz.

Okey Kuralları Nelerdir?

Çifte giden oyuncu dışında herhangi bir oyuncu yere atılan taşları açamaz. twitter okey butonu ile online bir şekilde okey oynanabilir. Sıralı bir halde dizilmiş olan taşlardan yalnızca 13 numaralı olan taşın ardına aynı renkte olan 1 numaralı taş gelebiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü