Paintball Malzemeleri.

Paintball Malzemeleri.

 

Paintball oyun müsabakaları genel olarak 90 dakika sürer. Bu 1.5 saatlik oyun süresince kullanılan birçok paintball malzemesi daha doğrusu ekipman vardır. Paintball malzemeleri özelliklerine ve kalitesine göre değişen çok çeşitli ekipmanlardan oluşur. Ayrıca bu malzemeler ilk defa paintball oynayacak kişiler için daha uygunken bazıları profesyonel paintball oyuncuları için daha uygundur. Paintball malzemelerinin büyük bir kısmı, oyun sırasında oyuncuların herhangi bir şekilde yaralanmasını önlemek için tasarlanmış koruyucu ürünlerden oluşur. Fiziksel güç ve stratejik planlamaya dayalı bu eğlenceli oyunun malzemeleri şunlardır:

  • Paintball Silahları

Paintball silahları teknik özelliklerine göre 3 çeşittir, pompalı paintball silahları, yarı otomatik paintball silahları ve tam otomatik paintball silahları.

  • Paintball Maskeleri

Paintball malzemeleri içerisindeki en önemli koruyucu ekipmanlar maskelerdir. Yüzünüzün tamanını kapatan, görüş alanı kırılmaz cam benzeri bir materyalden yapılan bu maskeyi oyun başlamadan takmalı oyun bitene kadar kesinlikle çıkarmamalısınız.

  • Hız ölçerler

Oyun alanında bulunan bu cihaz, oyuncuların silahlarından çıkan mermilerin hızını ölçer. Uluslararası standartlara göre bu hız saniyede 100 metre olarak, oyuncuların güvenliği için belirlenmiştir.

  • Boya topları veya mermiler

Paintball oyunu sırasında kullanılan boya topları bitkisel, tamamen doğal, insan sağlığına zarar vermez boya malzemelerinden yapılır. Jelatin kapsül içerisindeki boyaların zemine çarptığında patlaması şeklinde işler.

  • Boya El Bombası

Yaklaşık 5 mm çapında bir alanı boyayabilen bu paintball boya el bombaları, plastik bir tüpün içine boya sıkıştırılarak yapılır. Her yerde bulunmayan, daha büyük müsabakalarda kullanılan bu malzeme normal bomba gibi çalışır. Pimini çektikten sonra patlar, tabiki minik bir patlama oluşturur büyük ve tehlikeli bir şey değildir.

  • Boya mayını

Bu mayın, dikey basınç ile çalışır. Üzerine herhangi bir basınç uygulandığında patlar. Yeniden doldurulabilen boya mayını, 3 metre yarı çapına kadar etkilidir.

  • Hellhound Aracı

Askeri araçlara benzeyen bu araç sadece paintball oynarken kullanmak için geliştirilmiştir.

  • Telsizler

Orman içinde oyun kurgulanır da telsiz olmaz mı. Sese karşı çok duyarlı , şifrelenebilen telsizler vardır. Bu telsizler oyun öncesinde genelde her takıma iki tane verilir.

Paintball Malzemeleri hakkında daha fazla bilgi için buradan https://shop.evosports.com/ bizlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü