Almanya’dan Açıklama Yapıldı!

Almanya’dan Açıklama Yapıldı!

Almanya ile oldukça inişli çıkışlı bir ilişkimiz olduğu için hemen her gün her iki hükümetten de karşılıklı olarak açıklamalar yapılıyor, yapılan açıklamalarda kimi zaman uzlaşıma varılsa da genellikle sürtüşmeler ön plana çıkıyor.

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, geçtiğimiz Türkiye ve yönetim konusunda açıklamalar yaptı. Gabriel yaptığı açıklamada Türk hükümetinin Almanya sınırları içerisinde siyasi etkinlik yapmasına dair yoğun bir talebinin olmadığına değindi, üst düzey bir talep olsaydı konunun düşünülebileceğinin altını çizdi. Yaptığı açıklamada 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin ardından Türk Hükümeti’nin adil bir yargı tavrı göstermediğini kaydetti.

Görüş Ayrılıkları Devam Edecek

Türkiye’de cezaevlerinde birçok gazeteci, hakim ve savcının bulunmasının yargı konusunda endişelendirdiğini ifade etti. Türk hükümeti ile birçok görüş ayrılığının bulunduğunu belirten Gabriel, bu ayrılıkların kısa bir süre içinde giderilebilecek türden olmadığını savundu.

Yapılan açıklamalara henüz Türk Hükümeti tarafından bir yanıt gelmedi. Sık sık görüş ayrılığı yaşayan bu iki hükümetin ilerleyen zamanlarda denge politikası dahilinde uzlaşıma varıp varmayacağı merak konusu. Yaptığı açıklamanın sonunda Cumhurbaşkanı’nın Hamburg’da düzenlenen zirveye katılmalarından mutluluk duyacaklarını dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü
Mobil Sürüme Geç