Trump’tan Savaş Çıkartacak Açıklama!

Trump’tan Savaş Çıkartacak Açıklama!

Uzun süredir devam eden ABD ve Kuzey Kore gerilimi, özellikle Trump‘un başkan olmasının ardından git gide daha tatsız bir hal almaya başlamıştı.  Kuzey Kore’nin diktatörü olan Kim Jong Un, ülkesinden yaptığı her açıklamada ABD başkanı ve yönetimi daha fazla sinirleniyor, misilleme ile karşılık veriyordu.

Ülkesine ve diğer ülkelere sürekli olarak tehditler savuran Kim Yong Un, ABD başkanının da sabrını taşırmış olacak ki Trump çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Güney Kore İle Görüştü

Kuzey Kore’nin komşusu olan Güney Kore devlet başkanı ile görüşme yapan ve bu görüşmeden sonra oldukça net bir şekilde tavrını ortaya koyan Trump, artık ABD olarak sabır gösteremediklerini dile getirdi.

Zaman zaman Kuzey Kore başkanına lakaplar takan, onu sinirlendirmeye çalışan Trump’ın üslubunu birçoğumuz öğrendik. Ancak Güney Kore devlet başkanı ile Oval Ofis’te görüştükten sonra hiç de şaka yapar gibi bir tavır sergilemeyen Trump, zincirlerin kopacağına karşı mesajlar verdi.

Stateji olarak sabırlı olmayı denediklerini ve ABD hükümeti olarak yolun sonuna gelindiğini ifade eden Trump, Güney Kore devlet başkanıyla olan görüşmesinin ardından hemen basın toplantısı düzenledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

beğeni satın al | istanbul escort