Suriye Cephesinden Korkunç İtiraf!

Suriye Cephesinden Korkunç İtiraf!

Suriye cephesinden korkunç bir haber geldi ve bu haberin içeriğine göre Esad yandaşlı gruplar muhaliflere klor gazlı saldırı düzenliyordu. Dünyanın birçok yerinde yasak olan kimyasal içerikli bu saldırıların doğru  olmasının halinde Suriye politikalarını birçok ülke yeniden masaya yatıracak.

Klor gazlı saldırılardan 30 kişinin etkilendiğini söyleyen muhalifler Esad rejiminin çok güçlü saldırılar yaptığını, yeterli destek göremediklerini haliyle kayıplar verdiğini dile getirdi. Kimyasal içerikli silah kullanımının hemen her ülkede yasak olması ortaya atılan bu iddianın korkunç olarak nitelendirilmesine sebep oldu.

Çatışmaya Girdiklerini Söylediler

Önce normal çatışmada olduğunu dile getiren muhalifler, karşı tarafın 20’den fazla askerini öldürdüklerini dile getirdiler. Sonrasında kayıpların sayısı artmaya başlayınca Esad rejim yanlıları çareyi kimyasal silahta buldu şeklinde bir açıklama yapıldı.

Muhalif grup Suriye’nin Şam bölgesine bulunan Feylek Rahman grubu ve uzun süredir Şam’ın doğu kısmında rejim askerlerine karşı çatışma sürdürdükleri biliniyor. Klor gazlı maddelerin hava topları ile muhaliflerin bulunduğu Şam’ın doğu kısmına atıldığı, bu gazdan etkilenen 30’dan fazla rejim karşıtı muhalifin olduğu Anadolu Ajansı’nın kaydettiği veriler arasında.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü