Sıcaklıklar Daha da Artacak!

Sıcaklıklar Daha da Artacak!

Yaz aylarının gelmesiyle beraber Türkiye’de yine sıcaklık rekorları kırılmaya devam ediyor. Zaman zaman Basra Alçak basıncının etkisinde kalan Türkiye, özellikle Güney Doğu Anadolu’dan gelen sıcak havalarla adeta kavruluyor.

Birkaç hafta öncesine kadar ısınmaya hava, bir anda ülkeyi kasıp kavurmaya başladı. Bu olaylar doğrultusunda çıkan haberler bu sıcaklıkların kalıcı olmayacağı, en kısa sürede yurdumuzu terk edeceği yönündeydi ancak bugün meteoroloji tarafından yapılan açıklamaya göre bu haberler tamamen asılsız. Sıcaklıkların 10 derece kadar düşeceğini söyleyenler yanılıyor çünkü meteoroloji mevcut sıcaklığın 2- 5 derece aralığında artarak devam edeceğini söyledi.

Son Değerlendirmeler

Yurdumuzun bir kısmının bulutlu, diğer kısmının açık ve kavurucu sıcaklarla dolu bir yaz geçireceği yönünde yapılan açıklama keskin çizgilerle hava tahminlerini ayırıyor. Bu da 10 derece kadar azalacağını söyleyenlerle ters düşüyor, 5 derecelik bir artış kaydetmeye doğru yöneliyoruz. Mevsim normallerinin üzerinde bir yaz tatili geçireceğimizin açıklamasını yapan resmi kurumlar, rüzgarın Toroslar, Doğu Anadolu gibi yerlerde 30-60 kilometre kadar kuvvetli eseceği yönünde tahminler yapıyor.  Hal böyle olunca özellikle güneşin en tepede olduğu saat 12.00 sularında vatandaşların dışarıya çıkmaması tavsiye ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü
Mobil Sürüme Geç