İş Adamlarına ve Öğrencilere Müjde!

İş Adamlarına ve Öğrencilere Müjde!

Uzun bir süredir iş adamlarının üretimi ve sanayiyi geliştirmek, ona destek verilmesi sağlamak için devlet tarafından beklediği bir yasa vardı. Bu yasa doğrultusunda belli yasa ve kararlarda değiştirilme talebinde bulunan iş adamları, ramazan ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptıkları iftarda bunu sık sık dile getirmişti.

Erdoğan talepler doğrultusunda yasayı onayladı, bugün itibariyle yasa Resmi Gazete’de yayınlandı. Bu yasa il iş adamlarının beklediği sanayi ve üretim desteği resmi olarak devlet tarafından verildi. Kanunun temelinde üretime destek, sanayide gelişim var. Ancak daha öncesinde mevcut yasaya göre iş adamlarını kısıtlayıcı maddeler bulunuyordu, bu sabah itibariyle resmi izinden ötürü iş adamları üretim ve sanayi alanında yapacağı çalışmalarda daha esnek davranabilecek. Sık sık Türkiye iş adamları ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı, onların bu taleplerini de geri çevirmedi.

Üniversite Kuruldu

Üniversiteli gençlere geçtiğimiz sene söz veren Erdoğan hem Ankara’da hem de Nevşehir’de Güzel Sanatlar Üniversite’sini kurdu. Nevşehir’de ki üniversitenin adı Kapadokya, Ankara’daki üniversitenin adı ise Ostim Teknik & Ankara Güzel Sanatlar olacak şekilde belirlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü