AKP İlçe Başkan Yardımcısı Saldırıya Uğradı!

AKP İlçe Başkan Yardımcısı Saldırıya Uğradı!

Diyarbakır ilinin Ak Parti ilçe başkan yardımcısı dün akşam evinin önünde teröristler tarafından saldırıya uğradı. İlçe başkanı Orhan Mercan uğradığı bu saldırı sonucunda hayata gözlerini yumdu. Alınan ilk haberlere göre saldırı PKK’lı teröristler tarafından yapıldı.

Zaten yaşanan talihsiz olayın Diyarbakır’da Lice ilçesinde olması bu ihtimali kuvvetlendiriyor. Evli olan ve 4 çocuğa babalık yapan Orhan Mercan dün gece saat 23.30’da yaşadığı evin önünde PKK yanlısı olduğu üzerinde durulan kişilerce öldürüldü. İlk başta yaşam mücadelesi veren AKP Lice ilçe başkan yardımcısı kaldırıldığı hastanede bu mücadelesini sürdüremedi, hayatını kaybetti. Cesetle alakalı daha detaylı inceleme yapılması adına otopsi yapılacak, basın da bu konuda bildirilecek.

Daha Öncede Tehdit Edilmişti

Dört çocuk babası olan Orhan Mercan için Lice İlçe Başkanı olan İsmail Demir çarpıcı açıklamalarda bulundu. Daha önce PKK’lı örgüt tarafından AKP’den defalarca ayrılması konusunda tehdit edildiğini, buna rağmen ayrılmadığı için bu saldırıya uğradığını ve hayatını kaybettiğini belirtti. Üzüntüsünü Anadolu Ajansı muhabirlerine sıkça dile getiren İsmail Demir, PKK mücadelesine pabuç bırakılmayacağı, halkın korkmaması gerektiğini söyledi. Olay Orhan Mercan’ın dört çocuğu da evdeyken olduğu için çocukları ve eşi üzerinde travma etkisi yarattı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü