Lice’de Öldürülen 3 Teröristin Kimliği Belirlendi

Lice’de Öldürülen 3 Teröristin Kimliği Belirlendi

Diyarbakır ilinin Lice ilçesinde düzenlenen operasyonda öldürülen PKK yanlısı teröristlerin kimliği belirlendi. Öldürülen teröristler arasında yeşil listede adı olan iki ismin yer aldığı açıklandı. Diyarbakır kırsalında Türkiye güvenlik güçleri ile çatışmaya giren terörist grubundan 3 kişi öldürüldü, ardından kimlikleri belirlendi.

İç İşleri Bakanlığı Arıyordu
Öldürülen 3 teröristten 2 tanesi Türkiye İç İşleri Bakanlığı tarafından aranıyordu. Yeşil listede, yani en tehlikeli isimlerin bulunduğu listede adı olan iki teröristin öldürülmesi İç İşleri Bakanlığının yeşil listesindeki iki ismin daha silinmesini sağladı. Öldürülen 3 teröristten 1 tanesi ise kapatılan Barış ve Demokrasi Partisinin Buca ilçesinin ilçe başkanı olan Aslan Kızıl’ın oğlu olduğu ortaya çıktı. Barış ve Demokrasi partisinin kapatılmasının sebebi olarak İzmir’de bombalı saldırı düzenleme teşebbüsü gösterilmişti.

Saldırı Seyri Nasıl Gerçekleşti?
Güvenlik güçleri kırsal kesimde PKK’lı teröristlerin bulunduğu ihbarını aldı, hemen harekete geçti. Yapılan geniş kapsamlı operasyonun ardından terörist grubuna teslim olma çağrısı yapılmıştı ancak şahıslar askerimizin yaptığı bu çağrıya ateş açarak karşılık verince çatışma başlamış oldu. Çatışmanın sonucunda PKK’ya bağlı olan teröristlerden 3 tanesi silahları ve mühimmatları ile ölü olarak ele geçirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü