Katar’dan 13 Maddeye Red Geldi!

Katar’dan 13 Maddeye Red Geldi!

Katar ve Arap ülkeleri arasındaki ambargo ve dışlamaya Türkiye Katar’a destek vererek resmen dahil oldu. Hal böyle olunca bu cephede yaşanan hemen her olay bizleri de yakından ilgilendirmeye başladı.

Ambargonun kalkması için Suudi Arabistan, Katar’ a 3 maddelik bir şartname sunmuştu. Katar bu şartnameyi inceledi, bir müddet düşündü. O sırada hem Türkiye hem de Arap cephelerinden haberler geliyordu.

İhracatta rekora oynadığımız Katar ile ilişkilerimizi iyi tutmak adına Cumhurbaşkanı hemen her konuşmasında Katar‘a verdiği desteği açıkça beyan ediyordu. Bugün itibariyle Katar’ın dış işleri bakanı Suudi Arabistan’ın sunmuş olduğu 13 maddelik şartnamenin kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Suudi Arabistan sunmuş olduğu şartlarda Türkiye’de ki Katar üssünün de kapatılmasını istemişti. Katar krizinden sonra bir anda karşı cephemizde yer alan Suudilerin bu isteğinden Katar hiç hoşlanmadı, ona zor günlerinde destek veren, maddi manevi yanında duran Türkiye’de ki üssün kalacağını, 13 maddenin kabul edilmeyeceğini bu sabah itibariyle belirtti. Henüz Suudi Arabistan cephesinden yapılmış bir açıklama yok.Gün içerisinde bu red talebinin karşılığının ne olacağı gelecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü