Total Milyon Dolarlık Anlaşma İmzalayacak

Total Milyon Dolarlık Anlaşma İmzalayacak

Total petrol firması Fransa’nın en ünlü benzin tedarikçileri arasında yer alıyor. İran sahasının da güvenini kazanan bu firma İran’da kurulacak olan dev doğalgaz sahası için tedarikçi olacak ve bu anlaşma milyar dolarların konuşulduğu bir anlaşma olarak tarihe geçecek.

4.8 Milyar Dolarlık Anlaşma

Ülkemizde çok da ön planda olmayan Total, yabancı ülkelerde oldukça rağbet gören, ülkelerin büyük bir kısmının petrol rezervlerini karşılayan güvenilir bir firma. Hal böyle olunca popülaritesinden haberdar olan İran petrolcüleri bu firma ile anlaşmaya varmak için kolları sıvadı.

Henüz basına yansıyan net bir açıklama olmasa da birçok petrol devi tarafından benzin alanında yapılacak en büyük anlaşmanın geleceği söyleniyor. Basına sızdırılan haberlere göre İran doğal gaz sahasını genişletmek için 4.8 milyar dolarlık bir anlaşmanın eşiğinde ve bu para Total ve Çin kaynaklı bir benzin şirketi tarafından pay edilecek.

Eğer haber doğruysa pazartesi günü imzalar atılacak, İran’ın petrol sahasının genişletilmesi adına hazırlıklar yapılmaya başlanacak. Genişletilecek alan Güney Pars kısmının 11. safhasında ve bu safhaya hem Total hem de Çin kaynaklı şirket tedarikler yapacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

beğeni satın al | istanbul escort