Merkel’den Yeni Tehdit

Merkel’den Yeni Tehdit

Seçim öncesinde sadece Türkiye’yi gündeminde tutan Merkel, herkes içinde Türkiye konusu konuşulmasını yanlış olarak bulduğunu açıkladı.

Alman Başbakan Angela Merkel, herkesin önünde Türkiye konusunun açılmasının ve konuşulmasının yanlış bulduğunu söyleyerek Fransız Başbakan Edouard Philippe ile yapılan görüşmenin sonrasında ortak basın toplantısı sırasında soruları yanıtladılar.

Türkiye – AB müzakereleri konusunda gelen sorular üzerine Merkel tarafından sert bir şekilde Türkiye konusunun sürekli olarak açılıp kapanmasından ve görüş bildirilmesinden memnun olmadıklarını bu konunun herkes önünde konuşulmasının da iyi bir fikir olmadığını belirtti. Ekim ayında yapılması beklenen AB zirvesinde bu konunun gündeme geleceğini ve kararın toplantı sırasında verilme ihtimalinin yüksek olduğunu kaydetti.

Kendileri tarafından Türkiye konusunun bir sonraki toplantıda görüşülüp karara bağlanması gerektiğini söyleyen Merkel, bu öneri yerine kamuoyu önünde tartışılmasının arttığını ve konuya hiçbir katkısı olmayan bu tartışmanın bitirilmesi gerektiğini söyledi.

Fransız Başbakan ise aynı konunun kendisine yönlendirilmesi üzerine Merkel’in söylediği her şeye katıldığını ve bu konunun müzakereler sırasında toplantıda çözülmesi gereken bir konu olduğunun altını çizdi.

Şuan için üzerinde çalıştıkları konunun ise mümkün olan her ülkenin Euro’ya geçişinin tamamlanması ve her geçen gün daha çok ülkeye para birimlerinin yansıtılabilmesi olduğunu ekledi.

Ayrıca yapılacak görüşmeler sırasında şuan dünya da yaşanmakta olan birçok olay hakkında da önemli kararlar verileceğini, Arakan, Kuzey Kore ve Kürdistan meselelerinin de gündeme geleceği yönünde ışık yaktı. Fransız ve Alman yöneticilerin birçok konu üzerinde olduğu gibi bu konu üzerinde de aynı fikirde olmaları dikkatten kaçmazken, Türkiye konusunda son zamanlarda Merkel tarafından yapılan agresif açıklamalardan biri tekrarlamamış oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü