Pakistan’dan FETÖ Mücadelesine Tam Destek

Pakistan’dan FETÖ Mücadelesine Tam Destek

Pakistan Dışişleri Bakanı Hoca Muhammed Asıf, Türkiye’ye düzenlemiş olduğu resmi ziyaretin ardından gazeteciler ile söyleşi yaptı. Türkiye’nin düşmanları aynı zamanda Pakistan’ın da düşmanıdır diyen Asıf, bu konuda her türlü işbirliği ve yardımlaşmanın taraflarından sağlanacağını kaydetti.

Dışişleri Bakanı tarafından Türkiye ve Pakistan ilişkilerinin ele alınması amacıyla düzenlenen görüşmede savunma ve ticaret işbirliği konularının gündemde olduğu ve iki ülke arasındaki ilişkilerin çok daha ilerleyerek farklı boyutlara ulaşabileceğini söyledi.

Gazetecilerin soruları üzerine Türkiye’nin içinde bulunduğu terör ile mücadele konusunda tam destek olarak yanımızda olduğunu ve iki ülkenin dostluğunun ebedi olacağını vurguladı. Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadele de kendilerinin de Türkiye’ye yardımcı olduklarını ve ortak olarak birçok harekat düzenlediklerini ekledi.

Fetullah Gülen için mafya benzetmesi yapan Asıf, FETÖ’nün kendilerinin ve Türkiye’nin ortak düşmanı olduklarını sadece FETÖ değil dünyada bulunan ve Türkiye’ye düşmanlık besleyen herkesin Pakistan içinde bir düşman niteliği taşıdığının altını çizdi.

Bunların yanında ABD’nin Pakistan içinde teröristlerin sığınabileceği bir liman aradığını ve bunu sağlamak için büyük çabalar harcadığını söyleyerek son 15 yıldır Amerika tarafından Afganistan da bulunan toprakların neredeyse yarıya yakınının Taliban’a verildiğini hatırlattı. Aynı zamanda şuan yaşanmakta olan gelişmeler ve DEAŞ, PKK/PYD gibi örgütlerinde gene Amerika tarafından desteklendiğini söyleyerek yapılması istenilen şeyin haritaların değişmesi olduğunu söyledi.

Görüşmelerin yanında asıl sorunun ABD karşısında bölge komşuları ile bir duruş sergilemek ve hem savunma hem de ticari faaliyetlerinin arttırılması sağlamak için yoğun çalışmalar yapıldığını sözlerine eklediler. Bölgedeki güvenliğin sağlanması ve istikrarın korunması için tüm bölge ülkelerinin ortak bir payda altında buluşmasının en doğru karar olacağını bu çatının da Türkiye gibi büyük ve gelişmiş bir ülke tarafından sağlanabileceğini söylediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü