Faizsiz Ev Almak Nasıl Mümkün?

Faizsiz Ev Almak Nasıl Mümkün?

Son yıllarda banka faiz oranlarının yüksekliği ve konut kredisi kullandırım koşullarının çok katı olması sebebi ile insanlar ev alabilmek için farklı arayışlarda bulunmaktadır. Artık insanlar faize bulaşmadan, kazandıklarının çoğunu faize yatırmadan nasıl ev sahibi olabilirimi sorgulamaya başlamışlardır. Bu noktada da birçok sistem uygulamaya konmuş ve çok sayıda kişi faiz ödemeden, sadece alacakları evin ana parasını ödeyerek ve belirli bir sistem ücreti ödeyerek ev sahibi olmaktadırlar.

Faizsiz Sistem İle Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Her sistemin uygulaması farklı olsa da sistem belirli bir mantıkta işliyor. Sistemin en büyük amacı sizi faize bulaştırmadan ve katı kullandırım koşullarından uzaklaştırmak olduğu için size uygun bir ödeme planı belirleniyor. Gün mantığı esas olan bu sistemde belirli gruptaki insanlar arasında noter huzurunda bir çekiliş yapılıyor ve her ay bir aile ev sahibi olabiliyor. Siz bu süre zarfında ödemelerinizi düzenli olarak yapıyorsunuz. Genellikle seçtiğiniz vadenin ortasında ev sahibi olabiliyorsunuz. Bu durum birçok insana pek cazip gelmese de sistem faizsiz bir şekilde kendisine finansman sağladığı için süreç uzuyor ancak sonuçta garanti bir şekilde ev sahibi oluyorsunuz.

Faizsiz Sistemin Artıları

Sistemin en büyük artısı faize bulaşmadan sizi ev sahibi yapmasıdır. Bütçenizi yormayacak taksitler konusunda size yardımcı olan bir sistemdir. Alacağınız evi siz kendiniz önceden belirleyebilirsiniz. Ne kadar tutarda bir ev taksidine gireceğiniz önceden belli olduğu için taksit tutarınız ve vadeniz sabit kalıyor. Siz vade boyunca aynı taksiti ödüyorsunuz. Bir faize dayalı sistem olmadığı için faize bağlı bir ödeme tablonuz olmuyor. Peşinat ya da ara ödeme gibi bir zorunluluğunuz yok anca bu ödemeleri yapmanız sizin için artı oluyor ve daha kısa sürede ev sahibi oluyorsunuz ayrıca borcunuz da erken bitmiş oluyor. Çekiliş sistemine katılmak istemiyor iseniz her sistemin çekilişsiz modellerini inceleyebilirsiniz, eğer şatlarının uygun olduğunu düşünüyor iseniz bu modelle de ev sahibi olabilirsiniz. Sistem tamamen sizin bütçenize hitaben çalışıyor, ödeme koşullarını ve ödeme yöntemlerini siz kendi kurallarınıza göre belirleyebiliyorsunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü
Mobil Sürüme Geç