Geleceğin otomobilleri Almanya’da Görücüye Çıktı

Geleceğin otomobilleri Almanya’da Görücüye Çıktı

İki yılda bir düzenlenen Frankfurt Otomobil fuarı büyük bir merakla kapılarını açtı. Bu yıl 67. Si düzenlenen fuar kapılarını iki gün boyunca basın mensuplarına açık bıraktı.

Dünyanın en büyük otomobil fuarı olan Frankfurt Otomobil fuarında yer alan, gelecek zamanlarda göreceğimiz hatta kullanacağımız bir çok markanın araçları ise oldukça nefes kesici.

Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen dünyanın en büyük fuarı 14-24 Eylül tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. İki yılda bir düzenlenen fuarın her zaman farklı bir tema ile açtıkları fuarın bu yıl ki teması ise geleceği yaşayın oldu.

Dünyanın neredeyse tüm ülkelerinin yavaş yavaş sıfır emisyona sahip araçların satışına ve üretimine başlayacak olmasının duyurulması ardından fosil yakıtlı araç modelleri ile çok ilgilenmeyen ziyaretçiler geleceğin araçları olarak görülen elektrik araçlara ilgi gösterdi. Bunun dışında Alman otomobil şirketlerinin bir çok üstün özellikli otomobiline sahip olan markaların yakıt konularını göz arda ederek görücüye çıkarmış oldukları Mercedes, Porsche ve Auidi’nin yeni modelleri her zaman ki gibi oldukça ilgi gördü.

Ülkelerin almış oldukları kararları açıklamaya başlaması itibariyle üreticilerin çevre dostu ve elektronik modelli araçların gelecekte büyük bir Pazar payına sahip olacağını ön gördükleri için tanıtmış oldukları çoğu aracın bu özellikte olmasına dikkat ettiler. Fuarda Uzak doğu ülkelerinin ağırlıkları her zamanki oldukça fazla.

Katılımın çok olmuş olması yanında fuara katılmayan bir kesim markada var. Fuara katılmayan bu markalar ise, Peugeot, Fiat, Volvo, Tesla, Mitsubishi, Aston Martin, Infiniti, Rolls- Royce ve Alfa Romeo’nun katılmamış olması ise büyük bir kayıp ve eksiklik olarak nitelendirildi.

Greenpeace çevre savunucularının da Frankfurt otomobil fuarında eylem yaparak açmış oldukları pankart ve verdikleri açıklama ile de, otomobil üreticilerinin endüstrilerinde değişiklik yapmak zorunda olduklarını ve otomobillerin çevreye vermiş oldukları zararın boyutunun oldukça büyük olduğu, üreticilerin sıfır emisyona sahip olan çevre dostu otomobiller üretmede daha fazla çalışmalarını istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü