Temmuz’da emekli maaşlarına zam geliyor

Temmuz’da emekli maaşlarına zam geliyor

Temmuz’da emekli maaşlarına zam geliyor Beklenen oldu ve bakanlık açıklamayı yaptı Temmuz ayında emekli maaşı zamlanıyor. Tam tamına 11 milyon civarı emekliyi ilgilendiren bu güzel haber emeklilerin yüzünü güldürecek.

Bağ-kur ve SSK emeklilerinin de içinde olduğu %6,49 memurdan %3,47 si zam bekliyor. Zamların 3 Temmuz günü yapılacağı açıklandı. Emekli Maaşları ne kadar ve ne kadar zam geleceği hakkına bu yazımızda bulabilirsiniz. En önemlisi de Haziran ayının maaşlarını devlet erken ödeme yaparak bayramda emeklilerimizin yüzünü güldürmüş olması.

Memurlarında bu yazdan yararlanacağını açıklayan Bakanlık bu sene ayrı bir güzel olacağını söylemek mümkün. Ekonomi haberlerinde en çok takip edilen konular olarak emekli zamları bir yenisi daha eklendi.

Memurlara ortalama zam 3,47 arasında ve enflasyon oranlarına göre yükseleceğini belirtiliyor. Beklenen zamların önümüzdeki haftalarda maaşlara yansıması tüm emeklilerimizi sevindirdi.

Zamların bu sene için yapılacağı ve 2018 kadarki süreç de bir zam gelmeme durumu söz konusu olmadığını belirten bakanlık Sosyal medyadan aldığımız bilgileri size aktarmış bulunuyoruz. 2018 yüzdelik birimler ile yapılacak zam oranını tahmin etmediğimizi de bilmeniz gerekmek de.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü