Akbil Fiyatlarına Zam Geldi!

Akbil Fiyatlarına Zam Geldi!

Yeni düzenlemeyle beraber toplu taşımalardaki akbil fiyatlarına zam geldi. 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacak güncel fiyat tarifesinde hem öğrenci biletine, hem de tam bilete zam geldi. Yeni akbil basım fiyatları;

  • Öğrenci: 1.25 TL
  • İndirimli Bilet: 1.85 TL
  • Tam Bilet: 2.60 TL

olacak şekilde belirlendi.

Yeni düzenlemede zam fiyatlarının oranları İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı olan yetkili ulaşım firmasının açıkladığı verilere göre belirlendi. Yapılan zamlar sadece karayolu için değil, ayrıca deniz yolu ve demir yolları için de geçerli olacak. Temmuz ayı itibariyle ayrıca alkol fiyatlarında da zam olmuştu, bu zammın oranı da TÜİK verilerine göre belirlenmişti.

Aylık Kartlara da Zam Geldi
Güncel tarifeye göre artık Tam Aylık mavi kart ücreti 205 TL olacak, indirimli aylık mavi kart ücreti ise 125 TL olacak şekilde belirlendi. Önceden öğrenci aylık akbili 80 TL iken zam ile beraber 85 TL olacak. Aylık öğrenci akbili yaptıran kişiler 180 binişlik araç kullanma hakkına sahip olacak iken indirimli gruplarda bu hak 200 bilete denk gelecek. Yapılan açıklamaya göre indirimli kart sahipleri diğer tarifelere göre daha hesaplı yolculuk yapma hakkını elde edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü