Duygu Haberler | Güncel Haberler
Reklamı Geç
Alkol Ve Sigara Zammı Hakkında
Sosyal Medyada Paylaş
30 Haziran 2017
Admin

Alkol Ve Sigara Zammı Hakkında

Yeni gelen düzenlemeyle beraber üretici fiyatları endeksinin göz önünde bulundurarak alkol ve sigaraya zam yapılacağı ocak ayında açıklanmıştı. Net kararın temmuz ayında verileceği söylenen alkol ve sigara zammı hakkında son nokta bugün konuldu, resmi gazetede yayınlandı.

Sigaraya Zam Yok

Ocak ayında verilere bakılarak net kararın verileceğini açıklayan Maliye Bakanlığı yaptığı açıklama ile enflasyonu, geçtiğimiz sene olan gelişmeleri göz önünde bulundurarak sigaraya herhangi bir zam yapılmayacağını söyledi. Alkol konusunda aynı durum söz konusu olmadığı için bu durum çeşitli kitlelerin tepkisine neden oldu.

Alkole Zam Geldi

Sigara ve benzeri tüm tütün malzemeleri bu seneki zamdan herhangi bir artış göstermeden sıyrıldı ancak alkol için aynı durum söz konusu değil. Maliye bakanlığı geçtiğimiz 6 ayın üretici fiyatları endeksini göz önünde bulundurarak alkole zam yaptıklarını, 3 temmuzda net zam miktarının öğrenilebileceğini söyledi.

Enflasyon Dikkate Alındı

Bu sene yapılan zamlarda özellikle enflasyon miktarının dikkate alındığını, artan dolar fiyatlarının da hesaba katıldığını her fırsatta dile getiren Maliye Bakanlığı, ocak ve temmuz aylarında TÜİK tarafından açıklanan verilerle hareket ettiğini açıkladı.

Bir adet yorum var.

  1. Sigara, alkol veya madde kullanımı gün geçtikçe artan ciddi bir sorun. Tedavisi oldukça meşakkatli. Hem devletler hemde sivil toplum kuruluşları özelinde ciddi çalışmaların yapılması gerekiyor. Bu noktada tedavi boyutuyla da çok açık olduğunu düşünüyorum. Özellikle gençlerimiz her an çok dikkatli olmalılar.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2014-2017 EsenMobile Wordpress Mobil Tema by Kemal CIZOĞLU

beğeni satın al | istanbul escort