Tesla Borsada Değer Kaybediyor

Tesla Borsada Değer Kaybediyor

Tesla Borsada Değer Kaybediyor Ünlü Tesla firması geçtiğimiz aylarda hisseni oldukça artırarak 63 milyar Dolara çıkarmış ve hisse başına da düşen 309,61 Dolar değerindeki seviyesine düşmesi piyasayı salladı. Tesla şuan ki borsa değeri 50,07 milyar dolara inmesi borsacıları oldukça şaşırdı.

Tesla’nın bu ani düşüş ve ivmelenmesi Uzmanlar tarafından yapılan inceleme ve açıklamaların dünyanın en saygı değer firması olarak görünen Tesla otomotiv firma olma özelliğini taşımakta. En güvenilir araçların Tesla firmaları tarafından üretildiği Amerika Birleşik Devletlerin de Tesla Firmasının en yüksek otomotiv şirketlerinden biri olduğunu ve en yüksek değere sahip firma olma özelliğini taşımakta.

Borsa da ani düşüş yaşayan Tesla New York Borsa tarafından da şaşkınlıkla izlemek de yaşanan bu değer kayıpları Tesla firmasını ABD deki en iyi piyasasını etkilediği gözlenmekte. Hisse senedi sahiplerini korkutan bu düşüş Tesla firmasına oldukça zarar verdiği gözleniyor.  Borsa değerlerine bakıldığında Dünya genelinde BMW dördüncü sırayı alırken General Motors ve Toyata zirvedeki sıralamalarını korumakta. Biliyoruz ki Gecen sene Volkswagen borsa değerleri de çok fazla düşüş yaşanmış firma kendini toparlamıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

beğeni satın al | istanbul escort